Kategorie Moda

Strój na komunię – eleganckie propozycje dla kobiet i dzieci

Opublikowany Autor KlaudiaDodaj komentarz
strój na komunię

Strój na komunię

Strój na komunię powinien być przede wszystkim elegancki i lekki, ale jednocześnie stosowny do uroczystości kościelnej. Jednak nie tylko dziecko idące do komunii musi wyglądać nienagannie. W końcu w kościele pojawiają się także rodzeństwo czy inne maluchy z rodziny, które również wymagają stosownego ubioru. Eleganckie ubrania zwykle nie kojarzą się dzieciom dobrze, ponieważ krępują ruchy. Jednak są sposoby na to, by znaleźć kompromis pomiędzy potrzebami dziecka, a wymogami etykiety. Poniżej znajdziecie kilka przykładów i garść sprawdzonych porad na elegancki strój na komunię dla dziecka. Nie zapomniałyśmy także o mamach i chrzestnych – przecież one też muszą doskonale się prezentować!

Elegancki strój na komunię dziecka

Komunia jest przede wszystkim bardzo ważna dla malucha, który po raz pierwszy w niej uczestniczy. Inne dzieci, które przychodzą wziąć udział w tej uroczystości nie muszą być bardzo elegancko ubrane. Ważne jest by pamiętać, że strój na komunię powinien być stosowny do okazji, raczej skromny niż strojny. Dziewczynkom wystarczy elegancka sukienka w jasnym lub granatowym kolorze, która sprawdzi się także na inne uroczystości, np. szkolne gale. Nie ma potrzeby ubierać chłopca w garnitur, ale koszula i materiałowe spodnie będą dobrym kompromisem pomiędzy elegancją a casualem. W skromniejszych ubraniach dzieci czują się też z natury swobodniej, dzięki czemu jest szansa, że dłużej utrzymają skupienie podczas kościelnej uroczystości.


Strój na komunię dla mamy lub chrzestnej

Również mamy chcą prezentować się doskonale podczas tak ważnej dla dziecka uroczystości. Podobnie, jak w przypadku dziecka – lepiej postawić na skromną, ale ponadczasową elegancję. Doskonale w roli stroju na komunię dla mamy lub chrzestnej sprawdzi się sukienka uwzględniająca najnowsze trendy, szykowna, ale jednocześnie niezbyt wyzywająca.

Zestaw, który przygotowujemy na kościelną uroczystość powinien stosować się do podstawowych reguł, jakich należy przestrzegać w Domu Bożym. Nie wolno wybierać zbyt głębokich dekoltów, sukienek na cienkich ramiączkach, czy zbyt krótkich kreacji. Doskonale za to sprawdzi się elegancka, prosta sukienka do kolan i żakiet, kombinezon damski czy komplet ze spódnicą i koszulą. Strój na komunię dla chrzestnej powinien kierować się tymi samymi zasadami, co w przypadku mamy. Poniżej przygotowałyśmy przykładową stylizację.

Strój na komunię dla mamy lub chrzestnej (fot zaladno)
Strój na komunię dla mamy lub chrzestnej (fot zaladno)


Pamiętajcie – komunia dziecka to nie rewia mody! Strój na komunię powinien być przede wszystkim elegancki i stosowny do miejsca i okazji. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze i warto postawić na uniwersalne kroje i ponadczasowy szyk.

Zobacz inne piękne sukienki koktajlowe >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *