Kategorie Uroda

Woda brzozowa na włosy

Opublikowany Autor BeataDodaj komentarz
woda brzozowa na włosy

Woda brzozowa na włosy – czym jest

Jeśli masz problem z włosami w postaci przetłuszczania się albo nadmiernego wypadania, to z pewnością szukasz dobrych sposobów, które staną się twoim ratunkiem. Kupujesz zapewne wiele preparatów, maseczek i odżywek, które obiecują przyspieszenie porostu włosów lub ich odświeżenie. Efektów nadal brak? Jeśli tak, to doskonałym pomysłem może okazać się woda brzozowa na włosy. Pewnie nie raz omijałaś ją w sklepie, bo nie wiedziałaś do czego ją użyć. Wodę brzozową można pić, ale także można ją stosować jako kosmetyk. Pozyskiwana jest oczywiście z brzóz w postaci syropu, ale zanim trafi do butelek zmieszana zostaje z wodą źródlaną oraz niekiedy z odrobiną alkoholu.

Woda brzozowa – właściwości na włosy

Wodę brzozową warto jest stosować na włosy, gdyż zawiera wiele drogocennych składników jak oleje eteryczne, aminokwasy oraz szereg witamin i minerałów. Dzięki temu zbawiennie wpływa na włosy przetłuszczające się, gdyż świetnie odświeża i oczyszcza skórę głowy. Oprócz tego wzmacniające witaminy i minerały sprawiają, że włosy stają się mocniejsze, a ich wypadanie ogranicza się prawie do zera. Systematyczne stosowanie wody brzozowej na włosy może też prowadzić do wytworzenia się nowych włosków. Woda brzozowa na włosy pomaga więc także w zagęszczeniu włosów i stosowana jest także przez ludzi cierpiących na łysienie oraz zmagających się z uciążliwym łupieżem.

Woda brzozowa na włosy – jak ją stosować

Wodę brzozową można stosować na kilka sposobów:

Wcierka

Po każdym umyciu włosów wetrzyj wodę we włosy oraz w skórę głowy. Nie spłukuj! Normalnie wysusz i wymodeluj włosy tak jak to zazwyczaj robisz. Ważne, abyś podczas wcierania wody dokładnie masowała głowę.

Przed myciem na suche włosy

Wodę brzozową możesz też stosować przed myciem na suche włosy. Wetrzyj ją we włosy i skórę głowy na trzy godziny przed myciem.

Na suche włosy na cały dzień lub noc

Możesz też wykorzystać wodę brzozową jako maskę na włosy. Rozprowadź ją równomiernie na włosach i skórze głowy. Nałóż kąpielowy czepek i pozostaw na cały dzień lub noc.

Warto wspomnieć, że włosy po zastosowaniu wody nie są obciążone ani tłuste. Woda wysycha i stosowana na suche włosy nie wpływa na ich wygląd.

 

Woda brzozowa na włosy to naturalny i przez wielu chwalony sposób na zdrowe, lśniące i gęste włosy. Naprawdę warto wypróbować!

Piękne włosy podkreślisz też za pomocą modnych ubrań:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *