Kategorie Moda

3 zasady zakupów przez internet: musisz je znać

Opublikowany Autor Beata
zakupy przez internet

Modowe zakupy online – jak to mądrze robić?

W dzisiejszych czasach nic nie obędzie się bez internetu. Zakupy przez internet są więc na porządku dziennym. W sklepach online kupujemy sprzęt elektroniczny, ubrania, biżuterię, a nawet jedzenie. Aby jednak cieszyć się z udanych zakupów, trzeba wiedzieć, jak kupować rozsądnie i nie rozczarować się. Buszując po internetowych sklepach nie mamy możliwości dotknięcia i sprawdzenia przedmiotów. Pamiętaj jednak, że sklepy te chronią swoich klientów określonymi prawami umożliwiającymi zwrot zakupionych rzeczy, jeśli nie spełniają one wymogów klienta. Mimo wszystko należy uważać i kupować z głową. Szczególnie dotyczy to ubrań. Jak więc kupić wymarzone ubrania przez internet? Oto trzy wskazówki:

Zakupy przez internet – 3 zasady

zakupy przez internet 1
Zakupy przez internet / ubrania znajdziesz na Zalando.pl

Sprawdź swoje wymiary

Jak już wspomnieliśmy sklep internetowy nie daje nam możliwości przymierzenia ubrania. Nie możemy więc liczyć na to, że po prostu wybierzemy jakąś bluzkę lub sukienkę i sprawdzimy “na sobie” jak leży i czy pasuje. Zanim więc zakupić ubranie online warto, abyś znała swoje dokładne wymiary. Zazwyczaj sklepy udostępniają tabelę rozmiarów. Nie sugeruj się tylko metką. Niektóre marki zawyżają lub obniżają rozmiarówkę. Innymi słowy, jeśli zazwyczaj nosić rozmiar “L”, nie oznacza to, że każda sukienka w tym rozmiarze będzie na Ciebie dobra. Najważniejsze będą rozmiary bioder, talii, ramion oraz klatki piersiowej. Dobrze jest też znać długość rąk, szczególnie jeśli kupujesz płaszcz albo bluzkę z długim rękawem. Ta sama zasada dotyczy butów. Zanim kupisz zmierz długość i szerokość stopy! Unikniesz rozczarowania.

Rozmiary różnią się w zależności od sklepu

Czy zdarzyło ci się, że zazwyczaj nosząc rozmiar L czasem u niektórych marek znajdujesz dobre na siebie ubrania w rozmiarze M? Z pewnością tak. Pamiętaj, że jaki sklep, taki rozmiar. Ponadto niektóre sklepy stosują praktykę zwaną “vanity sizing” polegającą na celowym zaniżaniu romiarówki, aby klientka poczuła się lepiej. Jeśli więc widzisz, że bluzka w mniejszym rozmiarze odpowiada twoim wymiarom, to nie rezygnuj z zakupów. Zakupy przez internet również podlegają tej zasadzie. Zawsze w razie czego będziesz mogła zwrócić ubranie, jeśli nie będzie pasować.

zakupy przez internet 2
Zakupy przez internet 2 / ubrania znajdziesz na Zalando.pl

Czytaj opinie

Jeżeli mimo znajomości swoich rozmiarów nadal nie jesteś przekonana do kupna danego ubrania, to zasięgnij informacji. Wiele sklepów online udostępnia na swoich stronach zakładki z opiniami klientów. Poczytaj je! Tam z pewnością dowiesz się, czy rozmiar odpowiada temu, który jest podany na stronie, czy materiał jest dobrej jakości i czy ubranie dobrze leży. Pamiętaj, że możesz także zwrócić się z konkretnym pytaniem do sklepu. Konsultanci szybko odpowiedzą i rozwieją twoje wątpliwości.

Zakupy przez internet są bardzo wygodne, nowoczesne i dają nam wiele możliwości. Naprawdę warto spróbować i nie trzeba się ich bać!