Kategorie Moda

5 sposobów, by podkreślić wcięcie w talii

Opublikowany Autor Paulina
Jak podkreślić wcięcie w talii?

Jak podkreślić wcięcie w talii? W pierwszej chwili na pewno myślisz o ćwiczeniach, które pomogą wymodelować figurę. Oczywiście są niezastąpione, ale jeśli liczysz na szybki efekt, z pomocą przyjdą drobne stylizacyjne sztuczki. Te pięć sposobów na wyczarowanie figury klepsydry sprawdziłyśmy na sobie i… naprawdę działają! Koniecznie sprawdź, czy na tobie także!

1. Wysoki stan

Wydawać by się mogło, że wysoki stan wymyślono właśnie po to, by podkreślić wcięcie w talii. Nie wierzycie? Załóżcie koszulę, a do niej jeansy z wysokim stanem. Przekonacie się, że ten prosty trik jest po prostu genialny!

 

2. Rozkloszowana sukienka

Rozkloszowany dół sukienki ukryje nazbyt szerokie (lub wąskie) biodra. Dopasowana góra z odpowiednio dobranym dekoltem podkreśli biust. Efekt? Talia wydaje się węższa i wyraźnie zaznaczona! Jeśli martwi cię brak wcięcia w pasie, zdecydowanie powinnaś stawiać właśnie na sukienki o kroju litery A!

 

 

3.Odpowiedniej grubości pasek

Pasek należy do niedocenianych akcesoriów. Najczęściej myślimy o nim jedynie w kontekście utrzymywania spodni czy spódnicy we właściwym miejscu. Tymczasem pasek może być tym elementem stylizacji, dzięki któremu w okamgnieniu wyczarujesz figurę klepsydry. Do jakich zasad musisz się stosować? Cienki pasek powinny wybierać bardzo drobne dziewczyny. Jeśli masz choćby delikatną nadwagę, stawiaj na dość grube modele. Ideał? Średniej grubości pasek pasuje do niemal każdej figury.

4. Poziome aplikacje

Projektanci doskonale zdają sobie sprawę z niemal magicznego oddziaływania paska na naszą figurę, dlatego w wielu ubraniach na stałe umieszcza się poziome elementy na wysokości talii. Może to być skórzany pasek, ale również kawałek kontrastowej tkaniny czy ciekawy nadruk.

5. Odpowiedni fason

Wspomniałam już o rozkloszowanych sukienkach, ale nie tylko one podkreślają wcięcie w talii. Podobnie zadziałają choćby taliowane żakiety, których krój zaznacza okolicę pasa. Inny patent? Nieśmiertelna baskinka!