Kategorie Moda

Analiza kolorystyczna – dobierz ubrania do swojej urody

Opublikowany Autor Klaudia
Analiza kolorystyczna (kolaż redakcja, materiały Zalando)

Analiza kolorystyczna – o co chodzi?

Analiza kolorystyczna pozwala określić, jaki mam typ urody. Najprościej mówiąc, określamy kolory i odcienie, w których wyglądamy najkorzystniej. Tradycyjnie dzielimy typy urody na cztery pory roku, chociaż w każdym z nich można wyróżnić dodatkowo po trzy podtypy. Analiza kolorystyczna określa twój typ urody na podstawie odcienia skóry, włosów, oczu, ust, policzków, a nawet odcienia żył!

Jaki jest najprostszy test na typ urody? Wystarczy, że przyłożysz do twarzy biżuterię – złotą i srebrną. Jeżeli lepiej pasuje do ciebie złoty kolor, znaczy, że jesteś ciepłym typem. Z kolei zimny typ urody lepiej wygląda w srebrze. Innym sposobem jest przymierzenie oprawek okularów w tych kolorach lub test bieli. Jeżeli bardziej pasuje do ciebie odcień kremowy – jesteś ciepłym typem. Z kolei czysta biel pasuje kobietom o chłodnym typie urody. Poniżej znajdziesz charakterystykę każdego z nich wraz z kolorami, które do nich pasują.

Typ urody wiosna i jesień (ciepły typ)

Zarówno jesień jak i wiosna to ciepłe typy urody, jednak jesień jest zdecydowanie bardziej intensywna i stonowana. W urodzie pań wiosen widać świeżość i delikatność. Typ urody wiosna to przede wszystkim większy kontrast pomiędzy kolorem skóry i oczu niż w przypadku jesieni. Przykłady znanych jesieni to np. Angelina Jolie, Sophie Marceau czy Jennifer Lopez. Sławne wiosny to np. Laetitia Casta, Scarlett Johansson czy Rose McGowan. Poniżej znajdziesz propozycje ubrań dla obu typów urody.

Typ urody wiosna (kolaż redakcja, materiały Zalando)
Typ urody wiosna (kolaż redakcja, materiały Zalando)
Analiza kolorystyczna - typ urody jesień (kolaż redakcja, materiały Zalando)
Analiza kolorystyczna – typ urody jesień (kolaż redakcja, materiały Zalando)

Typ urody zima i lato (zimny typ)

Jeżeli analiza kolorystyczna wykazała, że jesteś chłodnym typem urody to zaliczasz się do kontrastowych zim lub delikatnego lata. Różnica polega przede wszystkim właśnie na kontraście, który jest u zim bardzo wyraźny. Najlepszym przykładem może być baśniowa królewna Śnieżka, której skóra była jasna, włosy kruczoczarne, a usta ciemno czerwone. W pani lato kontrast nie jest tak bardzo widoczny, a rysy są delikatniejsze. Do zim zaliczamy np. Audrey Tautou, Megan Fox czy Rooney Mara. Latem zaś będą np. Cate Blanchett, Olivia Wilde czy Clemence Poesy.

Analiza kolorystyczna - typ urody lato (kolaż redakcja, materiały Zalando)
Analiza kolorystyczna – typ urody lato (kolaż redakcja, materiały Zalando)
Analiza kolorystyczna - typ urody zima (kolaż redakcja, materiały Zalando)
Analiza kolorystyczna – typ urody zima (kolaż redakcja, materiały Zalando)