Kategorie Moda

Biała sukienka na wesele: czy wypada ją włożyć idąc jako gość?

Opublikowany Autor Julita Buczek
Biała sukienka na wesele? Czy to wypada?
Dlaczego nie wybierać białej sukienki na wesele?

Biała sukienka na wesele czy wypada ją wybrać będąc gościem? Według jednych faux pas, bo przecież biel jest zarezerwowana tylko dla Panny Młodej, a z drugiej czemu mamy ograniczać się w swoim stroju. Jeśli to właśnie w bieli czujemy się najlepiej, to dlaczego miałybyśmy z niej zrezygnować? A no właśnie, jednak w dobrym tonie w ten dzień wybrać inny odcień, bo to Panna Młoda powinna zaprezentować się w bieli. Nawet jeśli chcesz wybrać białą, krótką sukienkę na wesele powinnaś zrezygnować z tego pomysłu. Biała sukienka na wesele nawet w savoir-vivrze nie jest oznaczona jako dobry pomysł dla weselnego gościa.

fot. Zalando, sukienki na wesele
fot. Zalando, sukienki na wesele

Mamy tyle kolorów do wyboru. Co innego tyczy się, jeśli twoim pomysłem na weselną stylizację jest biała sukienka w kwiaty. Biel i dodany do niej inny kolor w przeważającej ilości sprawdzi się śpiewająco.

fot. Zalando, kolorowe sukienki na wesele
Postaw na kolor

Wiosną i latem pięknie będziemy prezentować się pastelowych sukienkach, zimą warto postawić na ciemniejsze odcienie, takie jak kobalt czy butelkowa zieleń. Jeśli na zaproszeniu, które otrzymałyśmy widnieje określony dress code, nie powinnyśmy mieć już problemów z tym w co się ubrać. Strój wieczorowy czy koktajlowy jasno dają nam do zrozumienia co powinnyśmy wybrać. Jeśli czujesz się dobrze w czerni i bieli – nie chcesz z nich zrezygnować w tym dniu, dobrą opcją jest czarno biała sukienka na wesele.