Kategorie Moda

Big Star na sezon jesień – zima 2016 [mamy zdjęcia z lookbooka!]

Opublikowany Autor Berenika
Big Star

Jesienne trendy w Big Star

Big Star proponuje na nadchodzący sezon dwie dość odmienne linie. Pierwsza z nich o wiele mówiącej nazwie College nawiązuje do stylu ubierania na amerykańskich uczelniach. Druga (Vintage) stanowi powrót do znanych dobrze fasonów zaadaptowanych na nowo. Obie będą dostępne w sklepach Big Star już wkrótce, bo 12 sierpnia.

Powrót do szkolnych lat

Linia College to sportowe fasony i stonowana kolorystyka. Przeważającą w kolekcji czerń, szarość i biel przełamują pojedyncze czerwono-bordowe akcenty. Jedynym wyjątkiem od obowiązujących w linii College minimalistycznych form i jednolitych deseni są swetry ombre. Na czas pierwszych jesiennych słót nie mogło zabraknąć kurtek pilotek. Wysoki kołnierz ochroni przed chłodem, zaś asymetryczne suwaki są detalem przykuwającym uwagę. Na zimę marka proponuje obszywane futrem kaptury, pikowane kurtki oraz cieplutkie puchówki.

Vintage – powrót do korzeni

Proste nogawki, sztywny, grubszy denim oraz odcienie indygo lub blue jeans – linia Vintage w oczywisty sposób nawiązuje do początków historii jeansów, kiedy to najchętniej nosili je amerykańscy farmerzy. Jeśli nie lubiłaś wielkich dziur i ogromnych przetarć, ta linia jest dla ciebie! Nie znajdziesz tu nic więcej poza imitacją naturalnie wytartego w praniu denimu. Nawiązując do czasów farmerów projektanci nie mogli zapomnieć o icg znaku rozpoznawczym: koszuli w kratę. Będziesz mogła wybierać spośród bawełnianych, flanelowych o prostym kroju. Nowością zaprezentowaną w tej linii jest dzianina przypominająca jeans o nazwie Denim Look. Pozwala tworzyć kontrastujące zestawienia surowego, vintage-jeansu, z miękkim materiałem jedynie imitującym klasyczny jeans.