Kategorie Moda

Buty damskie – szpilki czy płaskie?

Opublikowany Autor Martyna Trębacz
obuwie damskie

Buty damskie, czyli kobieco czy wygodnie?

Buty damskie to nie tylko uzupełnienie stylizacji, ale także nadanie jej charakteru i wyrazu. Od tego czy zdecydujesz się na szpilki, koturny czy płaskie buty zależy nie tylko twój komfort, ale także samopoczucie  i wygląd. I choć mówi się, że to nie chata zdobi człowieka, każda kobieta doskonale wie, że nic nie doda jej seksapilu i kobiecości tak jak stylowe szpilki. Wybór nie jest łatwy – w końcu buty na obcasie dodają wdzięku, ale nie każda z nas lubi i potrafi w nich chodzić. Czym się więc kierować wybierając obuwie damskie?

buty damskie
fot. Pixabay

Szpilki czy płaskie?

Każda z nas przykłada wagę do swojego wyglądu, a co za tym idzie także stroju. Najlepszym uzupełnieniem naszej stylizacji są buty. Wybór jest naprawdę szeroki: szpilki, koturny, obcasy, baleriny, aż po obuwie sportowe. Wiele kobiet zastanawia się jakie buty wybrać na co dzień by jednocześnie czuć się komfortowo i stylowo. Dużo zależy od naszych upodobań i charakteru. Jeśli preferujesz styl sportowy i nie najlepiej czujesz się w sukienkach czy garsonkach lepiej zrezygnuj ze szpilek. Jeśli jednak chcesz czuć się kobieco, warto wybrać buty damskie na choćby niewielkim obcasie, które podkreślą twoją figurę i kobiecość!

buty damskie

Jakie buty wybrać – obcasy czy płaskie?

Wybierając buty damskie trzeba mieć na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze – wiele zależy od twojego trybu życia. Jeśli z racji wykonywanej pracy musisz wyglądać elegancko, szpilki zdecydowanie podkreślą twój strój. Jeśli jednak na co dzień ubierasz się sportowo, szpilki zostaw na wieczorne wyjście do restauracji czy teatru. Wybór między butami na obcasie, a płaskiej podeszwie zależy także od…. wzrostu. Wysokie kobiety nie muszą dodawać sobie centymetrów i z powodzeniem mogą wybrać nieco niższy obcas. Jeśli jednak jesteś niewielkiego wzrostu, szpilki mogą nie tylko podkreślić twoją sylwetkę, ale także spowodują, że będziesz wyższa, a tym samym bardziej smukła!

buty damskie: szpilki czy płaskie


Zarówno buty damskie na obcasie jak i płaskie nigdy nie wyjdą z mody. Niezależnie od panujących trendów liczba ich zwolenników ciągle rośnie. Warto więc żebyś kierowała się przede wszystkim własnym gustem i upodobaniami, tak by czuć się komfortowo i wygodnie. Można także nosić je wymiennie – w zależności od dnia i nastroju. Szukasz więcej inspiracji? Poniżej przedstawiamy propozycję butów dla kobiet, które z pewnością sprawdzą się zarówno na dzień jak i wieczorowe wyjście!