Kategorie Moda

Buty Emu: gdzie kupić tanio, jak pielęgnować, jak nosić

Opublikowany Autor Klaudia
Buty Emu (fot. emuaustralia.com)

Buty Emu Australia

Marka Emu Australia zaczęła produkować buty w latach 90-tych ubiegłego wieku a Emu buty już zyskały miano kultowych. Zostały stworzone przez surfera – Andrew Raggett, z myślą o sportowcach, który również zimą chcieliby uprawiać tę wodną dyscyplinę. Jednak dzisiaj po zimowe obuwie wykonane z owczej wełny sięgają niemal wszyscy, w tym gwiazdy i celebryci. Chociaż rynek zalewają także podrobione modele, to buty Emu oryginalne nie mają sobie równych i uchodzą za jedna z najwygodniejszych i najcieplejszych butów.

Buty Emu: tanio

Oryginalne Emu buty tanio? Tak, to możliwe! Buty Emu pojawiają się często na wyprzedażach i promocjach. Najciekawsze oferty znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych oraz outletach. Warto przy tym pamiętać, by nie dać się zwieść wyjątkowo niskiej cenie w nieznanym nam sklepie. Jak wspomnieliśmy, niestety rynek jest pełen podrobionych modeli, często wykonanych z bardzo słabej jakości materiałów. Jeżeli nie chcecie, by zimą marzły wam stopy, kupujcie buty tylko w sprawdzonych sklepach, a jak wspomnieliśmy wcześniej – online można je kupić naprawdę tanio.

Buty Emu Australia (fot. emuaustralia.com)
Buty Emu Australia (fot. emuaustralia.com)

Buty Emu: opinie

Australijskie buty cieszą się raczej pozytywnymi opiniami wśród osób, które kupiły oryginalne obuwie. Klienci chwalą je sobie przede wszystkim ze względu na ogromny komfort podczas noszenia. Niemniej zdarzają się komentarze, że buty wykrzywiają stopy lub przemakają – ciężko jednak określić, czy osoby komentujące zakupiły oryginalne buty, czy niestety trafiły jedynie na “buty typu emu” czyli dobrze zrobione podróbki.

Buty Emu: sklep

Obuwie Emu Australia kupimy w Polsce zarówno w sklepach stacjonarnych (kilka salonów znajduje się w dużych centrach handlowych w największych miastach) oraz online. Zarówno oficjalny sklep jak i partnerskie platformy zakupowe jak Zalando czy eObuwie mają w swojej ofercie buty australijskiej marki. Cena Emu nie należy do najniższych – nieprzecenione modele kosztują od około 350 zł, jednak jak wspomnieliśmy udaje się je kupić również znacznie taniej.

Buty Emu: stylizacje

Buty tego typu dzielą się na zwolenników i przeciwników. Ci drudzy zarzucają, że wełniane obuwie jest bezkształtne i nieciekawe, a do tego wygląda mało atrakcyjnie na nogach. Nam udało się jednak znaleźć stylizacje, które całkowicie przeczą tej opinii! Moda i praktyczność mogą iść ze sobą w parze o czym świadczy to, że śniegowce Emu mogą prezentować się świetnie. Warto pamiętać przy tym, że jeśli nosimy je do spodni, to powinny mieć one wąską nogawkę, którą wpuszczamy w buty. Zobaczcie najładniejsze stylizacje z damskimi butami Emu.

Buty Emu: stylizacje (kolaż redakcja, fot. pinterest: time-for-fashion.blogs.elle.es)
Buty Emu: stylizacje (kolaż redakcja, fot. pinterest: time-for-fashion.blogs.elle.es)

Jak czyścić buty Emu?

Na szczęście utrzymanie butów w czystości nie jest trudne. Na początek należy poczekać aż błoto czy brud zaschnie a następnie usunąć zabrudzenia szczoteczkę. Trudniejsze plany wyczyścimy za pomocą specjalnej gumki. Zabrudzenia z soli wymagają nieco więcej wysiłku, ponieważ musimy na początku przygotować preparat 1:1 wody z octem. Następnie zanurzyć w nim nieco szmatkę i bardzo delikatnie usunąć sól z buta. Buty można następnie umyć za pomocą wody z szamponem lub delikatnym mydłem, ale należy uważać, by nie przemoczyć śniegowców.