Kategorie Moda

Buty męskie do biegania – co warto wiedzieć przed zakupem?

Opublikowany Autor Klaudia
Buty męskie do biegania (fot. pexels.com)

Buty męskie do biegania – jak wybrać?

Buty męskie do biegania to obowiązkowy element stroju każdego biegacza. O ile możemy pozwolić sobie na oszczędność na niektórych elementach stroju sportowego, tak butom powinniśmy poświęcić najwięcej czasu. Buty do biegania powinny być pierwszym naszym zakupem, kiedy zaczynamy trenować. Wybierając najlepszy model warto wziąć pod uwagę na początku to, gdzie będziemy przede wszystkim biegać. Inne buty męskie do biegania będą potrzebne podczas treningu na bieżni, asfalcie czy w terenie. O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Czy but jest wygodny? Brzmi banalnie, ale pozwoli ci szybko wykluczyć buty do biegania, których na pewno nie kupisz.
  • Zwróć uwagę na kształt stopy – pronancja, czyli określenie sposobu stawiania stopy podczas marszu lub biegu powinna być kolejną rzeczą, jaką weźmiesz pod uwagę przed zakupem. Najlepszym sposobem na określenie jej będzie pomoc specjalisty w sklepie sportowym.
  • Rozmiar – dobierz odpowiednią długość oraz szerokość butów.
  • Zwróć uwagę na podeszwę – powinna być jak najlepszej jakości, by zapewnić odpowiednie wsparcie stopy podczas biegu.


Buty do biegania znanych marek

Buty męskie do biegania znajdziemy w większości sklepów sportowych i to tam powinniśmy skierować swoje kroki, w celu wyboru najlepszego obuwia. Buty do biegania męskie kupimy np. w sklepach Nike, Adidas, Reebok oraz Asics. Buty sportowe męskie stanowią bardzo dużą i ważną część kolekcji każdej z tych marek, dlatego bez problemu powinieneś być w stanie znaleźć najlepszy model dla siebie. Poza sklepami firmowymi warto także odwiedzić duże sklepy sportowe oraz sklepy online, by zapoznać się z najkorzystniejszą ofertą.

Buty męskie do biegania znanych marek: Nike, Reebok, Salomon (fot. zalando.pl)
Buty męskie do biegania znanych marek: Nike, Reebok, Salomon (fot. zalando.pl)

Tanie buty do biegania męskie – gdzie kupić?

Męskie buty do biegania w dobrych cenach znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych i outletach. Zanim jednak kupisz buty online, warto przejść się do sklepów stacjonarnych, by po przymierzać wybrane modele, by upewnić się co do zakupów. Jednak jeżeli nie masz na to czasu i nie lubisz chodzić po sklepach, to wiele platform zakupowych jak eObuwie czy Zalando oferuje bezpłatną wysyłkę i ewentualny zwrot towaru, dlatego nie podejmujesz ryzyka, nawet jeśli nie jesteś pewien, czy wybrane buty będą dobrze leżeć. W outletach z kolei znajdziemy przecenione modele z zeszłorocznych kolekcji, więc jeżeli nie zależy ci na najnowszym modelu, to możesz oszczędzić często nawet 70% w stosunku do ceny pierwotnej.Zobacz również tanie buty sportowe na wyprzedażach >>>