Kategorie Uroda

Co na zniszczone końcówki

Opublikowany Autor BeataDodaj komentarz
co na zniszczone końcówki

Zniszczone końcówki włosów – zmora wielu kobiet

Obojętnie o jakiej porze roku mówimy, problem zniszczonych końcówek włosów stale jest obecny i nęka wiele kobiet. Zimą końcówki niszczą się pod wpływem mrozu, różnicy temperatur oraz sztucznych materiałów, z których uszyte są, na przykład szaliki i czapki. Latem końcówki niszczą promienie słońca oraz sól morska, jeśli oczywiście spędzasz wakacje nad morzem. Z pewnością więc nie raz zadawałaś sobie pytanie: „co na zniszczone końcówki włosów byłoby najlepsze?„. Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci zarówno poprawić kondycję włosów, jak i zadziałają jako skuteczna ochrona przed nawrotem problemu. Oto kilka naszych sposobów!

There's nothing glamorous than this fantastic high glam sideswept waves. Get the look with Tecni.ART by #LorealProfIndia #onlyinsalon

A photo posted by Loreal Professionnel (@lorealprofindia) on

Co na zniszczone końcówki włosów – sprawdzone sposoby

Olejowanie włosów

Bardzo skuteczny i naturalny sposób na zniszczone końcówki, to olejowanie włosów. Olejki wpływają zbawiennie na wygląd i zdrowie zarówno skóry głowy, jak i włosów. Właśnie dlatego wyposaż się w kilka buteleczek. Najlepsze na włosy są olejki z kokosa, arganowy, jaśminowy, amla oraz rycynowy. Jeśli nie chcesz stosować ich na całą głowę, to smaruj nimi przynajmniej końcówki po każdym myciu albo nawet na suche włosy. Nie tylko odżywi to włosy, ale także sprawi, że przestaną się elektryzować i rozdwajać.

Kosmetyki do włosów

Ratunkiem będą również wszelkie kosmetyki nawilżające do włosów. Bardzo dobre są na przykład maseczki albo serum do włosów. Takie serum na zniszczone końcówki pojawiło się na przykład w ofercie Avon. Opinie o nim bywają różne, ale jednak warto spróbować znaleźć to najlepsze rozwiązanie. Maseczki lub serum stosuj przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Unikaj zbyt gorącego powietrza suszarki

Podczas suszenia włosów nigdy nie nastawiają nawiewu na maksymalną temperaturę. Stosuj letni lub nawet zimny nawiew, szczególnie jeśli suszysz końcówki.

Nie trzyj włosów ręcznikiem

Po umyciu nigdy nie trzyj włosów zbyt mocno ręcznikiem. Mokre włosy są bardzo miękkie i narażone na łamanie się, dlatego każde tarcie może zniszczyć końcówki. Zamiast trzeć raczej przyciskaj włosy i odsączaj ręcznikiem wodę.

Co na zniszczone końcówki od prostownicy

Jeśli używasz prostownicy albo innych przyrządów do stylizacji jak lokówka czy karbownica, to powinnaś zakupić spray termoochronny do włosów. Ochroni on końcówki od złego wpływu gorącej temperatury.

Systematyczne wizyty u fryzjera

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do zniszczonych końcówek, to niestety musisz je systematycznie podcinać. Dzięki temu pozbędziesz się zniszczonych końcówek i włosy będą mogły spokojnie i zdrowo rosnąć.

Oto, co na zniszczone końcówki jest najlepsze. Stosuj przynajmniej kilka z powyższych wskazówek, a zobaczysz, że Twoje włosy staną się piękne i zdrowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *