Kategorie Moda

Damska torebka: czym się kierować przy jej wyborze?

Opublikowany Autor Martyna Trębacz
torebka damska

Damska torebka – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Damska torebka to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Mówi się, że pomieści wszystko. Żeby jednak mogło się tak stać, musi być wykonana z dobrego materiału. Wybór odpowiedniego modelu nie jest zbyt prosty. Torebka listonoszka, kopertówka czy kuferek… Wszystko zależy od okazji, stroju oraz gustu! Przekonaj się, jak dopasować torebkę, aby nie tylko wspaniale się prezentowała, ale także była praktyczna i wygodna!

damska torebka
fot. Pinterest

Torebka damska – czym się kierować przy jej wyborze?

Torebka to niewątpliwie wizytówka każdej kobiety. Pozwala ocenić jej styl i gust. Wybierając ją trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim ważna jest okazja. W końcu inaczej ubieramy się, na co dzień, a inaczej na oficjalne wyjścia. Torebka musi, więc być odpowiednio dopasowana do okazji. Na oficjalne uroczystości zdecydowanie sprawdzi się torebka kopertówka. Jest niewielkich rozmiarów, za to dodaje elegancji i szyku. Kopertówka sprawi, że każda z nas poczuje się wyjątkowo i kobieco. Torebka kopertówka ma jednaj jeden zasadniczy minus – rozmiar. Nie pomieścimy w niej wszystkich mniej lub bardziej potrzebnych przedmiotów, dlatego wybierając ją musimy pamiętać, aby zabrać do niej tylko najbardziej niezbędne akcesoria.

Torebka z frędzlami, kuferek czy listonoszka?

Torebka musi być zawsze dopasowana do okazji i stroju. O ile na oficjalne wyjście wybierzemy za pewną małą torebkę, o tyle, na co dzień zdecydowanie lepiej sprawdzą się te mniej formalne. Ich ilość pozwala na dobranie odpowiedniego modelu, dopasowanego do własnego stylu i gustu. Jednak niezależnie od panującej mody i wciąż zmieniających się trendów, istnieją rodzaje torebek, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednym z przykładów jest torebka listonoszka. Choć jej rozmiary nie są zbyt duże, a co za tym idzie można w niej pomieścić tylko najpotrzebniejsze rzeczy, cieszy się ona dużym powodzeniem zarówno wśród nastolatek jak i dojrzałych kobiet. Nie mniej popularnym modelem jest torebka kuferek. Dawniej nazywana była także „doktorka” to jednoznacznie nasuwa skojarzenie z kunsztem lekarskim. Początkowo była używana głównie przez doktorów, którzy przenosili w niej niezbędne w praktyce lekarskiej przedmioty. Jej zaletą jest elegancki, klasyczny kształt i duży rozmiar, który pozwala pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. W tym sezonie popularne będą także torebki z frędzlami. Bez wątpienia dodadzą stylizacji trochę „luzu” i co ważne pomogą ukryć mankamenty figury.

damska torebka
fot. Pinterest

Torebka damska typu worek – hit czy kit?

Popularnością cieszy się także torebki typu worek. Trzeba jednak pamiętać, że pasuje ona jedynie do specyficznej stylizacji. Świetnie sprawdzi się na plażę, lub na nie zobowiązuje wyjścia. Torebka worek idealnie współgra z sandałami i słomkowym kapeluszem, dlatego warto najpierw przemyśleć swoją stylizację, zanim zdecydujemy się na jej wybór.