Kategorie Moda

Jak dobierać rozmiary ubrań do swojej sylwetki?

Opublikowany Autor BeataDodaj komentarz
rozmiary ubrań jak dobrać

Czy rozmiary ubrań wprawiają Cię niekiedy w dezorientację? Masz problem z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru do swojej sylwetki? Każda z nas przez to przechodzi podczas wizyt w sklepie odzieżowym. Jak sobie poradzić z dobraniem odpowiedniego rozmiaru ubrań? Oto kilka naszych wskazówek:

Rozmiary ubrań, czyli rozmiarówka

Podczas wizyty w sklepie odzieżowym musisz pamiętać, że rozmiarówka bywa niekiedy dosyć zróżnicowana. Niektóre marki podają rozmiar literowy jak S, M, L, XL, zaś jeszcze inne używają numerów 34, 36, 38, 40 itd. I jak tutaj się połapać? Na szczęście w internecie dostępne są tabele rozmiarów, dzięki którym możemy łatwo rozszyfrować, jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni. Wygląda to mniej więcej tak:

rozmiarówka
Rozmiary ubrań

Dzięki takiej ściągawce bez problemu wybierzesz dla siebie odpowiedni rozmiar spodni albo bluzki. Wiele kobiet popełnia także jeszcze jeden kategoryczny błąd, czyli wybiera taki sam rozmiar spodni, jak bluzki sądząc, że skoro nosi rozmiar bluzki M, to spodnie również powinny mieć taki sam rozmiar. Niestety często to błędne myślenie. Pamiętaj, że Twoje ciało najczęściej jest niesymetryczne. Przykładowo pani o figurze gruszki będzie mieć rozmiar bluzki M, ale z racji tego, że ma szersze biodra, to rozmiar jej spodni będzie już L lub XL. Właśnie dlatego przed wizytą w sklepie dokładnie zmierz swoje ciało.

Zwróć też uwagę na to, że niektóre marki zawyżają lub zawyżają rozmiarówkę. Dlatego czasami nie warto sugerować się rozmiarem. Jeśli podoba Ci się bluzka, która ma napisany na metce większy rozmiar niż ten, który nosisz zazwyczaj, ale wydaje Ci się, że może być na Ciebie dobra, to bez wahania ją przymierz. Nigdy nie kupuj ubrań ślepo wierząc w numerek znajdujący się na metce.

Rozmiary biustonoszy

Z biustonoszami jest podobnie, jak z ubraniami, chociaż sposób opisywania rozmiarów nieco się różni. Tutaj również warto wesprzeć się tabelą rozmiarów biustonoszy. Sklepy online wielu bieliźnianych marek posiadają takie tabele albo kalkulatory rozmiarów, dzięki którym w łatwy sposób możesz wybrać idealny model dla siebie.

Tak na przykład wygląda tabela rozmiarów biustonoszy marki Triumph:

rozmiary biustonoszy
Rozmiary biustonoszy marki Triumph

Jeśli będziesz sprawdzać tabele rozmiarów różnych marek to z pewnością znajdziesz ubrania, które będą idealnie dopasowane do Twojej sylwetki. Kupując w sklepie zawsze możesz też poprosić o radę ekspedientkę, która powinna orientować się w rozmiarach oferowanych przed daną markę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *