Kategorie Moda

Dodatki do sukni ślubnej – o czym musisz pamiętać

Opublikowany Autor Beata
dodatki do sukni ślubnej

Dodatki do sukni ślubnej – zwieńczenie ślubnej stylizacji

To, jakie dodatki do sukni ślubnej powinny obowiązkowo znaleźć się w ślubnej stylizacji zdaje się być oczywiste. Jednak niekiedy w szale przygotowań zdarza się, że o czymś zapominamy i na ostatnią chwilę biegniemy dokupować bukiet albo welon. Aby uniknąć takich wpadek, zrób sobie ślubną listę zakupów i krok po kroku “odhaczaj” zakupione już rzeczy. Tylko wtedy unikniesz chaosu, który mógłby Ci popsuć całą radość z przedślubnych przygotowań.

Oto o, jakich dodatkach do sukni ślubnej powinnaś pamiętać:

  • buty ślubne
  • welon
  • bolerko ślubne
  • biżuteria

To są cztery najważniejsze dodatki ślubne, o których nie możesz zapomnieć. Reszta ozdób tak naprawdę zależy już od Twojej fantazji i ogólnej wizji stroju. Zapisz więc powyższe dodatki na pierwszych miejscach swojej ślubnej listy zakupów i do dzieła!

Dodatki do sukni ślubnej – jak je wybrać?

Buty ślubne

Najbardziej popularnym wyborem wśród butów ślubnych są modele w kolorze białym lub ecru. Jednak wiele kobiet coraz częściej decyduje się na kolorowe buty ślubne w odcieniach pastelowych albo intensywnych jak czerwony czy niebieski. Ważne jest jednak, aby ich styl pasował do wyglądu Twojej sukni. Na przykład jeżeli suknia ślubna jest bardzo dekoracyjna, posiada dużą ilość zdobień albo koronki, to Twoje buty powinny być już nieco bardziej stonowane. Proste i skromne suknie ślubne możesz ożywić za pomocą oryginalnie wyglądających butów – kolorowych albo z mnóstwem błyszczących kryształków. Pamiętaj też, że oprócz wyglądu liczy się także wygoda!

Welon

Kolejny bardzo ważny dodatek ślubny to welon. Niektóre kobiety z niego rezygnują na rzecz ozdób do włosów w postaci kwiatów lub błyszczących spinek. Jeżeli jednak zdecydujesz się na welon, to przede wszystkim dopasuj go do rodzaju sukienki. Jeśli Twoja sukienka posiada bardzo dużo koronki, to najlepiej pasować do niej będzie welon koronkowy. Gładka suknia doskonale skomponuje się z welonem typu mgiełka wykonanym z tiulu. Oprócz tego ważna jest też długość. Długie welony do ziemi sprawdzą się w zestawieniu z długą suknią typu syrenka, zaś krótsze modele z suknią rozkloszowaną w stylu księżniczki. Zastanów się też, w jaki sposób przypniesz welon. Możesz zdecydować się na diadem albo ozdobną spinkę, która doda wiele uroku.

Bolerko ślubne

Bolerko ślubne przyda się, szczególnie zimą, ale latem również może okazać się niezastąpione. Jeżeli bierzesz ślub zimą, to zdecyduj się na bolerko z długim rękawem, wykonane z bawełny, aksamitu lub jedwabiu, zaś latem możesz sobie pozwolić na model koronkowy lub tiulowy.

Biżuteria ślubna

Dodatki do sukni ślubnej nie będą skompletowane bez odpowiedniej biżuterii, która doda stylizacji elegancji. Pamiętaj o jednej, prostej zasadzie – bardzo ozdobna suknia to minimalistyczna biżuteria. Skromna suknia – biżuteria masywna. Dzięki temu nie przesadzisz.

Takie właśnie dodatki do sukni ślubnej powinny być częścią Twojej stylizacji. Spokojnie więc zorientuj się, czego potrzebujesz i ruszaj na zakupy. Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!