Kategorie Lifestyle

Dzień kobiet

Opublikowany Autor BeataDodaj komentarz
dzień kobiet

Dzień kobiet – trochę historii

Dzień kobiet to obecnie jedno z ulubionych świąt wszystkich pań. Mimo iż nie jest już tak hucznie obchodzony jak kiedyś, to jednak czujemy, że w jakimś sensie jest wyjątkowy. Niestety nie wszyscy mężczyźni pamiętają, kiedy jest Dzień Kobiet, a szkoda… Za czasów PRL-u to by było nie do pomyślenia. No właśnie… Być może wiesz, że święto to było obowiązkowe w tym okresie w naszej historii?

Wszystko jednak zaczęło się już w roku 1910, kiedy dzień mający docenić wszystkie kobiety został wymyślony przez Amerykanów. W naszym kraju Dzień Kobiet bardzo chętnie został zaadaptowany przez władze PRL-u. Niestety bardziej niż o uczczenie i oddanie szacunku kobietom, władzy chodziło raczej o szerzenie propagandy. Pokazywano wówczas filmiki albo zdjęcia szeroko uśmiechniętych pracownic różnych zakładów oraz wręczano skromne upominki jak rajstopy czy sztandarowe i nadal kojarzone z tym świętem goździki. Wszystko to miało oczywiście na celu przekonanie społeczeństwa, że władza dba o każdego i, że nikt nie zostaje z pustymi rękoma. Jednak pomimo tej całej politycznej otoczki, święto to miało swój niepowtarzalny urok. Wiele kobiet do dziś wspomina ten okres z sentymentem…

Obecnie już dzień 8 marca jest obchodzony zupełnie inaczej, chociaż nadal zdarzają się prezenty w postaci symbolicznych goździków albo rajstop. A co innego warto kupić na prezent z okazji Dnia Kobiet? Dziś na szczęście mamy już o wiele większy wybór. Oto kilka naszych propozycji:

Prezenty na Dzień Kobiet

Zegarek lub biżuteria

Każda kobieta lubi być obdarowywana ładną, nową błyskotką, która poszerzy jej kolekcję biżuterii. Możesz więc, oprócz kwiatów, dołożyć do prezentu także i modną bransoletkę, kolczyki albo stylowy naszyjnik. Świetnym pomysłem okaże się także zegarek, który obecnie nie jest już tylko urządzeniem mierzącym czas, ale również spełnia rolę uzupełniającej stylizację biżuterii. Postaraj się więc dopasować swój biżuteryjny prezent do stylu kobiety, którą zamierzasz obdarować.

prezent na dzień kobiet zegarek
Prezent na Dzień Kobiet biżuteria / fot. Pinterest / Zalando.pl

Gustowny portfel

Jeśli wolisz coś skromniejszego, ale równie użytecznego, to dobrym wyborem może być ładny i gustowny portfel, w którym obdarowana kobieta schowa wszelkie swoje najcenniejsze rzeczy. Portfel stanowi bardzo przydatny dodatek do damskiej torebki i z pewnością sprawi jej przyjemność. Poza tym jeśli osoba, której chcesz go podarować, jest zarówno Twoją partnerką, to możesz też do środka włożyć swoje lub Wasze wspólne zdjęcie. Będzie jej o Tobie przypominać.

dzień kobiet portfel
Prezent na Dzień Kobiet – portfel / fot. Pinterest / Zalando.pl

Skórzane rękawiczki

Na koniec coś, co z pewnością docenią fanki klasycznej elegancki oraz te kobiety, które nie lubią, gdy marzną im dłonie. Skórzane rękawiczki to bardzo stylowy wybór, który przyda się w wielu stylizacjach zarówno tych codziennych, jak i wieczorowych. Może to być elegancki prezent na Dzień Kobiet. Na pewno zachwyci adresatkę swoją praktycznością i dobrym stylem.

dzień kobiet rękawiczki
Prezent na Dzień Kobiet – rękawiczki / fot. Pinterest / Zalando.pl

Czy wiesz już, jaki prezent na Dzień Kobiet kupić? Jeśli nadal się wahasz, to spokojnie – masz jeszcze trochę czasu. Oczywiście kwiaty również sprawią przyjemność, ale warto też pomyśleć o czym wyjątkowym. Zastanów się. Poniżej znajdziesz jeszcze kilka propozycji:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *