Kategorie Moda

Fasony sukienek dla puszystych: jak dobrać do sylwetki?

Opublikowany Autor Klaudia
Sukienki sylwestrowe dla puszystych

Fasony sukienek dla puszystych

Fasony sukienek dla puszystych powinny być dobierane z dużo większą starannością niż modele przeznaczone dla bardzo szczupłych kobiet. Jednak tylko pozornie sylwetkę plus size jest trudniej ubrać, ponieważ wiele fasonów świetnie maskuje niedoskonałości sylwetki i podkreśla jej atuty. Sukienka jest również najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem dla większości kobiet – jednakowa góra i dół doskonale wysmuklają sylwetkę i sprawiają, że wydajemy się w wyższe (a tym samym szczuplejsze). Po jakie fasony sukienek dla puszystych sięgać?

  • Sukienki dla puszystych: gruszka

Szersze biodra i wąskie ramiona najlepiej będą prezentować się w sukience koszulowej lub kopertowej. Dekolt w szpic podkreśli tors, a lekko rozkloszowany dół zamaskuje zbyt szerokie biodra. Wzory i zdobienia w górnej partii ciała sprawią, że sylwetka nabierze właściwych proporcji.

  • Fasony sukienek dla puszystych: jabłko

Aby stworzyć wrażenie szczupłej talii, sięgaj po kroje empirowe lub kopertowe. Odcięcie tuż pod biustem wydłuży i wysmukli sylwetkę. To samo tyczy się dekoltu w kształcie litery V.

  • Sukienki dla puszystych: klepsydra

Sylwetka, która była supermodna w latach 50-tych, doskonale prezentuje się w sukienkach inspirowanych modą tamtego okresu. Fasony sukienek dla puszystych o tej sylwetce najlepiej prezentują się w dopasowanej górze, rozkloszowanym dole i gustownie podkreślonym dekolcie (np. w kształcie serca).

  • Fasony sukienek dla puszystych: stożek

Masywniejszą górną część ciała warto zamaskować, przyciągając uwagę do dolnej partii ciała. W tym celu sprawdzi się rozkloszowany dół o kształcie litery A. Obowiązkowo szukaj sukienek z dekoltem w szpic, by wysmuklić tors.

Sukienki dla puszystych stylizacje

Na koniec przygotowałyśmy dla Was dwie stylizacje plus size z sukienkami w roli głównej. Fasony sukienek dla puszystych, które wybrałyśmy są jak najbardziej uniwersalne, tak by większość z nas mogła założyć prezentowany zestaw lub stworzyć podobny, inspirując się poniższymi propozycjami. To na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę to to, by dekolt był dopasowany do waszej sylwetki (zazwyczaj najkorzystniejszy będzie ten w kształcie litery V). Rozkloszowany dół w kształcie litery A również zdaje się być uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku większości sylwetek.

Fasony sukienek dla puszystych: stylizacja 1 (fot. zalando.pl)
Fasony sukienek dla puszystych: stylizacja 1 (fot. zalando.pl)
Fasony sukienek dla puszystych: stylizacja 2 (fot. zalando.pl)
Fasony sukienek dla puszystych: stylizacja 2 (fot. zalando.pl)

Szukasz ekstra kreacji na zbliżającą się imprezę? Sprawdź nasze propozycje >>>