Kategorie Uroda

Fryzury dla okrągłej twarzy – które są najlepsze?

Opublikowany Autor KlaudiaDodaj komentarz
Fryzury dla okrągłej twarzy (fot. pixels)

Fryzury dla okrągłej twarzy – długie czy krótkie włosy?

Znalezienie najlepszej fryzury dla okrągłej twarzy może być wyzwaniem, jednak pamiętając o kilku zasadach nie jest to wcale takie trudne. Odpowiednio dobrana fryzury dla okrągłej buzi skutecznie złagodzi jej linie oraz nieco ją wyszczupli. Jeśli zastanawiasz się, jaka fryzura dla okrągłej twarzy jest najlepsza, stajesz przede wszystkim przed dylematem – krótkie czy długie włosy? Najczęściej panie o okrągłej twarzy decydują się zapuścić włosy, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Jak uniknąć wpadki i jakie fryzury dla okrągłej twarzy są najlepsze?

Długie fryzury dla pulchnej twarzy

  • Unikaj gładkich fryzur, przylegających do buzi
  • Najkorzystniej będziesz wyglądać w falach i lokach
  • Spróbuj pocieniować włosy lub zrobić tzw. „pazurki”, by nadać im objętości

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy

  • Krótka fryzura do okrągłej twarzy powinna kończyć się powyżej linii żuchwy – nigdy na jej wysokości
  • Twarz okrągła straci dużo uroku w prostym bobie i tzw. cięciu „pixie”
  • Podobnie, jak w przypadku długich włosów – cieniowanie i „pazurki” wyszczuplą okrągłą twarz

Jaka grzywka do okrągłej twarzy?

Szukając fryzury do twarzy okrągłej, weź też pod uwagę cięcie grzywki. Przede wszystkim unikaj prostych i ciężkich grzywek. O wiele korzystniej będzie wyglądała grzywka zaczesana na bok i lekko pocieniowana. Korzystnie będziesz wyglądać z dłuższą, która opada na boki, bądź tylko na jeden z nich. Fryzura dla pulchnej twarzy często mają przedziałek na środku, by równomiernie wyszczupliły buzię, jednak zaczesanie włosów na bok daje podobny efekt oraz niezwykle modny wygląd.

Pamiętaj, że piękne fryzury to przede wszystkim zdrowe włosy – sprawdź, jak je zregenerować po lecie >>>

Upięcia i fryzury wyszczuplające twarz

Na specjalne okazje będziesz prawdopodobnie szukać odpowiedniego upięcia lub uczesania – fryzury wyszczuplającej twarz. Modne fryzury dla okrągłej twarzy skupiają się wokół fal i loków, które dodają kobiecości i nieco romantycznego looku. Pamiętaj jednak, że jeżeli nosisz krótsze włosy – fale i loki nie są dla Ciebie. W przypadku okrągłej buzi te fryzury sprawdzają się tylko na długich włosach. Unikaj raczej wysokich upięć, a jeśli się na nie decydujesz – zostawi kilka pasm grzywki, dzięki czemu wyszczuplisz twarz. Fryzury dla okrągłej twarzy świetnie prezentują się jeśli są niesymetryczne, dlatego bardzo ciekawie będzie wyglądał falowany kucyk lub piękny, gruby warkocz zarzucony na bok.

Sprawdź również nowości z naszego sklepu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *