Kategorie Moda

Granatowa sukienka: jakie dodatki do niej dobrać?

Opublikowany Autor Klaudia
Płaszcz zimowy damski Mohito

Granatowa sukienka jakie dodatki?

Granatowa sukienka jakie dodatki do niej dobrać to pytanie, które w tym sezonie nabiera większego znaczenia. Dlaczego? Ponieważ granat skutecznie wyparł tym roku czerń, a granatowa sukienka zastąpiła klasyczną małą czarną. Sprawdza się podobnie jak czarna sukienka – niezależnie od okazji, a dodatkowo możemy ją włożyć wtedy, gdy czerni nie wypada wkładań, np. na wesele lub chrzciny. Ponadto granatowy kolor doskonale wyszczupla, a dobieranie do niego dodatków wcale nie jest trudne! Granatowa sukienka jakie dodatki do niej dobrać – przekonajcie się!

Jakie dodatki do granatowej sukienki?

Granat to bardzo uniwersalny kolor, dlatego bez trudu dobierzemy do niego dodatki. Sukienka granatowa świetnie prezentuje się zarówno z neutralnymi dodatkami – w kolorach nude, beżach, czerni i chłodnej szarości, jak i w towarzystwie innych niebieskich odcieni. Czysty granat to kolor chłodny, dlatego lepiej czuje się ze srebrną biżuterią niż złotą, jednak jeżeli nieco ocieplimy go innymi kolorami, np. fioletem czy bordo – z powodzeniem możemy do stylizacji dobrać również złote dodatki.


Granatowa sukienka jakie buty?

Dobierając buty stawiałabym raczej na granatowe odcienie obuwia. Dlaczego? Buty w tym samym kolorze co sukienka wysmuklą sylwetkę. Jesienią czy zimą warto też dobierać buty do rajstop, dzięki czemu nogi będą wydawać się dłuższe. Do granatowej sukienki będą więc świetnie pasować zarówno buty czarne, jak i w odcieniach nude i beżu. Ciekawym pomysłem są też supermodne bordowe modele lub w odcieniach niebieskiego.

Granatowa sukienka stylizacje

Granatowa sukienka jakie dodatki do niej dobrać najlepiej zobrazują gotowe stylizacje. Przygotowałam dwie propozycje – pierwszą na co dzień i kolejną – na wesele. Sukienka granatowa z dżerseju o kroju sportowej bluzy to świetna opcja na co dzień. Pazura stylizacji dodaje ramoneska i botki. Postanowiłam nieco rozjaśnić ten zestaw dobierając jasno niebieski szal oraz kolorową torebkę.

Granatowa sukienka jakie dodatki na co dzień (fot.zalando.pl)
Granatowa sukienka jakie dodatki na co dzień (fot.zalando.pl)

Granatowa sukienka na wesele

Granatowa koronkowa sukienka to ciekawa propozycja na wesele. Dobrałam do niej złote dodatki, ale ociepliłam nieco chłodny granat bordowym płaszczem. Ta koktajlowa sukienka zyska więcej blasku przy odpowiedniej biżuterii, a wtedy z powodzeniem możemy ją włożyć nawet na sylwestrową zabawę! Granatowa sukienka koktajlowa to bardzo uniwersalna propozycja i warto to wykorzystać. Mam nadzieję, że granatowa sukienka jakie dodatki do niej dobrać nie jest już dla Was tajemnicą.

Granatowa sukienka jakie dodatki na wesele (fot.zalando.pl)
Granatowa sukienka jakie dodatki na wesele (fot.zalando.pl)


Sprawdź, czy pamiętasz o wszystkich do swojej ślubnej stylizacji >>>