Kategorie Moda

Jak dobrać biustonosz dla dużego biustu

Opublikowany Autor Beata
jak dobrać biustonosz

Duży biust – odpowiedni biustonosz to must have!

Duży biust to atut kobiecej figury, ale także niekiedy i przekleństwo. Kobiety z dużym biustem z pewnością mogą wiele powiedzieć o bólu pleców, gdyż ciężar biustu znajdzie przekracza wytrzymałość kręgosłupa. Winić za to trzeba nie tylko rozmiar piersi, ale także i źle dopasowany stanik. Biustonosz dla dużego biustu pełni funkcję nie tylko ozdobną, ale także i ochronną oraz modelującą. Właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego modelu. A jak dobrać biustonosz dla dużego biustu? Dziś przygotowaliśmy kilka wskazówek, które musisz wziąć po uwagę podczas następnej wizyty w sklepie z bielizną.

https://www.instagram.com/p/BOuqoOBg3tS/?taken-by=triumphlingerie

Jak dobrać biustonosz dla dużego biustu – najważniejsze zasady

Ramiączka

Dobry stanik dla dużego biustu powinien posiadać stabilne ramiączka, które uniosą biust i utrzymają go w odpowiedniej pozycji. Ramiączka powinny być więc nieco szersze i wykonana z miękkiego materiału, który nie podrażnia skóry. Pamiętaj, że pod wpływem ciężaru ramiączka nie powinny się za bardzo rozciągać, gdyż wtedy będą się “wżynać” w ciało i sprawiać ból. Podczas przymierzania stanika w przymierzalni spróbuj lekko popodskakiwać. Może się to wydawać głupie, ale w ten sposób sprawdzisz, czy ramiączka podtrzymują biust 😉  .

Miseczka

Miseczki biustonoszy dla dużego biustu zaczynają się od rozmiaru G. Najważniejsze jest to, aby nadawały ładny kształt twoim piersiom. Zazwyczaj biustonosze dla dużego biustu posiadają podtrzymujące fiszbiny, specjalne wkładki podnoszące poziom wygody oraz efekt push-up. Pamiętaj, że dobry biustonosz powinien dostatecznie zebrać twoje piersi, podnieść je i wymodelować. Kiedy w przymierzalni założysz już biustonosz, nałóż na siebie bluzkę i sprawdź jaki kształt biustonosz nadał piersiom. Czasem biustonosz wygląda ładnie tylko, kiedy nie ma się nic innego na sobie. Zwróć też uwagę na to, czy miseczki idealnie przylegają do biustu. Jeśli nie, to po nałożeniu bluzki stanik pod spodem będzie się odznaczać.

jak dobrać biustonosz dla dużego biustu
Jak dobrać biustonosz dla dużego biustu / Zalando.pl

Obwód

Wiele kobiet myśli, że główną rolę w odpowiednim podtrzymaniu biustu odgrywają ramiączka. Otóż nie! Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać biustonosz do dużego biustu, to przede wszystkim zwróć uwagę na obwód. To ten pasek materiału na plecach z zapięciem sprawia, że biust nie opada i trzyma się na swoim miejscu. Biustonosz w obwodzie nie może być ani za ciasny, ani za luźny. Musisz czuć, że lekko uciska, ale na tyle, że czujesz się komfortowo.

Jak dobrać biustonosz do sukienki bez pleców

To bardzo częste pytanie zadawane przez wiele kobiet. Na rynku istnieją specjalne biustonosze do sukienek z wyciętymi plecami. Mamy opcję ze skrzyżowanymi ramiączkami albo bez ramiączek. W przypadku kobiet o większym biuście najlepszą opcją będą jednak biustonosze posiadające skrzyżowane ramiączka. Chyba, że mówimy o sukience o fasonie gorsetowym, wtedy oczywiście musisz zdecydować się na opcję bez ramiączek, ale zadbaj o to, aby biustonosz posiadał podtrzymujące fiszbiny, idealnie dopasowaną miseczkę i stabilny obwód.

Oto wskazówki, które pokażą ci jak dobrać biustonosz do dużego biustu. Pamiętaj o nich podczas zakupów w sklepie z bielizną. Powodzenia!