Kategorie Moda

Jak dobrać stanik sportowy i dlaczego warto go nosić

Opublikowany Autor Klaudia
Jak dobrać stanik sportowy (fot. Panache)

Jak dobrać stanik sportowy?

Pytanie, jak dobrać stanik sportowy jest jednym z ważniejszych, które powinnaś zadać sobie, jeśli rozpoczynasz regularne treningi. Dobierając idealny biustonosz sportowy kieruj się podobnymi zasadami, co przy wyborze biustonosza na co dzień, co jednak nie oznacza, że w zwykłym staniku będzie ci się ćwiczyło tak samo, jak w sportowym. Przed zakupem obowiązkowo przymierz biustonosz sportowy! To podstawowa zasada i nigdy nie powinnaś tego pomijać. Biust powinien być podtrzymywany przede wszystkim przez pas, nie przez ramiączka, dlatego dobór odpowiedniego obwodu jest kluczową kwestią. Aby ustalić, jakiego rozmiaru poszukujemy powinnyśmy:

  • zmierzyć się pod biustem ścisło miarką krawiecką, a otrzymany wynik zaniżamy o ok. 5 cm, ponieważ sportowe biustonosze są rozciągliwe, np. jeśli otrzymałyśmy wynik 74 cm w obwodzie, warto zacząć przymierzać biustonosze w rozmiarach 70 lub nawet 65.
  • Rozmiar miseczki ustalamy mierząc piersi na wysokości brodawek i porównujemy z rozmiarówką producenta (tego wyniku już nie zaniżamy).

Dokładnie i ze szczegółami, jak dobrać stanik sportowy podpowie wam brafiterka w poniższym wideo:


Dlaczego biustonosz sportowy jest ważny?

Kiedy wiecie już, jak dobrać stanik sportowy, pewnie zastanawiacie się, czemu on właściwie jest wam potrzebny. Niezależnie od wielkości biustu, biustonosze sportowe pomagają kobietom zachować zdrowie piersi, bezpieczeństwo oraz pomagają zachować naturalny kształt piersi. Biust jest bowiem podczas treningu narażony na rozciąganie, przesuwanie, co może powodować ból czy zniekształcenie piersi. Dbając o sylwetkę nie możecie zapominać o zadbaniu o tę najbardziej kobiecą jej część, dlatego poświęćcie kilka chwil na dobór odpowiedniego biustonosza.

Staniki sportowe – jaką markę wybrać?

Wiele marek sportowych ma w swojej ofercie również biustonosz sportowy: Nike, Adidas czy Reebok to najbardziej rozpoznawalne firmy. Niestety zazwyczaj oferta jest stosunkowo uboga, jeśli chodzi o rozmiarówkę i może być dużym wyzwaniem znalezienie biustonosza sportowego na duży biust. Ciekawą opcją dla pań o pełniejszych kształtach jest biustonosz sportowy Panache. Marka znana jest z bardzo dużej oferty rozmiarowej sięgającej nawet do miseczki K przy obwodzie 60-65cm! Biustonosz sportowy push up znajdziemy także w ofercie takich marek jak Thiumph, jednak polecamy najpierw poszukać modelu w ofercie firm, które specjalizują się w stanikach sportowych. To daje nam większą gwarancję, że piersi będą odpowiednio podtrzymane niezależnie od intensywności ćwiczeń.

Jak dobrać stanik sportowy (fot. Panache)
Jak dobrać stanik sportowy (fot. Panache)