Kategorie Moda

Jak kupować ubrania?

Opublikowany Autor Diana

Jak kupować ubrania? Niby to proste, a jednak większość z nas codziennie staje przed wypełnioną po brzegi szafą i znowu nie ma co na siebie włożyć…

Niby kupowanie ubrań jest proste, a jednak każda z nas ma dni, kiedy nie wie, co na siebie włożyć. Zobacz, jak to się dzieje, że pomimo pełnej szafy nie masz pomysłu, w co się ubrać. Jak kupować ubrania, by tego uniknąć?

1. Dużo i tanio. Sama staram się nie przepłacać kupując ubrania, ale rezygnuję z przymiotnika „dużo”. Przyjrzyj się sobie w przymierzalni i zastanów, czy na 100% dobrze się w tym ubraniu czujesz i czy właściwie na Tobie leży. Masz jakiekolwiek wątpliwości? Nie kupuj go, nawet jeśli będzie kosztowało 1 zł.

2. Dobór kolorów. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny jest kolor. Dobierając właściwe barwy nie potrzebujesz oryginalnych fasonów, by zachwycać. Jeśli nosisz odcienie, które Ci nie pasują, cera staje się szara, a Ty wyglądasz na chorą, zmęczoną i niewyraźną. Tutaj niestety ciężko jest oszczędzić. Najbardziej kompetentną osobą do określenia Twojego typu kolorystycznego jest wizażystka lub stylistka. Jeśli możesz sobie na to pozwolić finansowo ideałem jest pełna analiza kolorystyczna przy użyciu chust.

3. Dobór fasonów do figury. Niby to takie oczywiste, ale czy na pewno wiesz, jakim typem figury jesteś? Nie musisz znać pełnego nazewnictwa, ale powinnaś wiedzieć jak kształtują się proporcje Twojego ciała. Poproś o pomoc przyjaciółkę. Niech zmierzy Twój obwód ramion, biustu, talii i bioder. Ideałem jest klepsydra czyli kobieta, u której ramiona, biust i biodra mają podobny obwód, a wcięcie w talii jest zaznaczone. Jeśli jeden z tych obwodów jest mniejszy lub większy, powinnaś dążyć do wyrównania proporcji.

4. Świadome użycie krojów i wzorów. Skoro już wiesz, jakie masz proporcje, świadomie wybieraj wzory. W skrócie: duże wzory powiększają, poziome nadruki i przeszycia powiększają, pionowe paski, wzory i szwy pomniejszają. Przy dużym biuście wybieraj dekolty w „V”, przy małym – golfy i wycięcia w literę „U”. Zwracaj też uwagę na buty i torebki. Drobniutka osoba będzie przytłoczona wielką szoperką albo cieżkimi butami. Przy szczupłych łydkach stawiaj na szpilki, zaś przy masywnych obcasy słupki.

5. Postaw na jakość ubrań. Lepiej jest mieć mniej ubrań lepszej jakości. Zwracaj uwagę na materiał, wykończenie, sposób szycia. To wszystko składa się na to, jak wyglądasz i czujesz się w ubraniu. Na czym można i trzeba oszczędzać? Na trendach jednego sezonu! Przeminą w ciągu kilku miesięcy i nie będziesz wiedziała, co zrobić np. z sukienką z gorsetem wyszytym piórami. Nie warto więc płacić za nią 600 zł.