Kategorie Moda

Jak łączyć wzory? – mamy kilka inspiracji

Opublikowany Autor Beata
jak łączyć wzory

Jak łączyć wzory – to wcale nie trudne

Chcesz opanować sztukę łączenia ze sobą wzorów? To świetny sposób na stworzenie oryginalnej stylizacji. Nie musisz łączyć wzorzystych ubrań tylko z gładkimi materiałami. Wiele wzorów pasuje do siebie jak ulał. Jak łączyć wzory? Istnieje kilka zasad, które ci w tym pomogą!

Jak nosić wzory i jak je łączyć

Po pierwsze zacznijmy od tego, jak powinno się nosić wzorzyste ubrania. Nie każdy pasuje do wszystkich sylwetek. Najbezpieczniejszym wzorem są kwiaty, które nie wpływają aż tak bardzo na wygląd sylwetki. Mniej bezpieczna jest krata oraz pasy. Ubrania w paski oraz ubrania w kratkę powinno się nosić na szczuplejszych częściach ciała, gdyż mogą one optycznie powiększać sylwetkę. Jednak pasy pionowe są w stanie wyszczuplić figurę. O nich też warto pamiętać.

jak łączyć wzory
Jak łączyć wzory / fot. leopardloafers.com, blog.jessakae.com

Główną zasadą łączenia wzorów jest rozmiar deseniu oraz ich kolor. Najlepiej wyglądają zestawione ze sobą wzory o różnym rozmiarze. Na przykład bluzka w paski połączona ze spódnicą w drobne kwiaty. Ponadto dobrze też jeśli oba wzory posiadają przynajmniej jeden wspólny kolor, przykładowo bluzka w kwiaty o kolorze czarnym z zestawiona ze czarną spódnicą w kratkę. A co zrobić z sukienką w kratkę lub kwiaty? Do niej możesz dobrać na przykład wzorzystą apaszkę albo wzorzyste buty o pasującej kolorystyce. Po połączeniu wzorów najlepiej jest jeszcze raz stanąć przed lustrem i skontrolować, czy wszystko do siebie pasuje i czy nie tworzy zbyt dziwnej kompozycji.

TRIK: zwierzęcy wzór w postaci leoparda czy prążków tygrysa z racji swojego neutralnego koloru pasuje do każdego innego wzoru!

Jak łączyć wzory – przykładowa stylizacja

jak łączyć wzory stylizacja
Jak łączyć wzory – stylizacja / Zalando

Nasza przykładowa stylizacja z wzorzystymi ubraniami opiera się na zasadzie koloru. Wybraliśmy bluzkę w kratkę vichy z aplikacjami przedstawiającymi żółte kwiaty i połączyliśmy ją z czarną spódnicą, która również posiada żołte kwiaty. Do tego wybraliśmy żołte szpilki oraz czarną torebkę, która uspokaja nieco całe zestawienie. Stylizację dopełnia złoto-czarna biżuteria.

Wiesz już jak łączyć wzory? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ci pomogły. Powodzenia!