Kategorie Uroda

Jak narysować kreskę eyelinerem?

Opublikowany Autor BeataDodaj komentarz
jak narysować kreskę eyelinerem

Jak narysować kreskę eyelinerem – wyzwanie wielu kobiet

Każda kobieta lubi się czasem ładnie umalować. Odpowiedni makijaż sprawia, że twarz wygląda o wiele lepiej, bardziej proporcjonalnie i wyraźnie. Dzięki makijażowym trikom możemy zamaskować najróżniejsze niedoskonałości i sprawić, że będziemy wyglądać perfekcyjnie. A co jest najtrudniejszego w makijażu? Wiele kobiet uważa, że malowanie kreski na powiece. Zgadzasz się z tym? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak narysować kreskę eyelinerem w pisaku.

Dostosuj kreskę do kształtu oka

Zanim zabierzesz się za malowanie kreski, najpierw dopasuj jej rodzaj do kształtu Twoich oczu. Oto, jak to zrobić:

  • oczy okrągłe – duże, okrągłe oczy są powodem zazdrości wielu kobiet. Jednak kobiety, które je posiadają z pewnością wiedzą, że ten kształt nie jest taki prosty jeśli chodzi o makijaż oczu. Najlepszą kreską dla Ciebie będzie taka, która nada oczom migdałowy kształt. Zacznij więc malować kreskę mniej więcej od połowy oka i lekko wyjedź eyelinerem poza granicę zewnętrznego kącika pociągając kreskę delikatnie w górę. Nigdy nie maluj kreski na całej długości powieki.
  • oczy z opadająca powieką – to dosyć trudny kształt, jeśli chodzi o malowanie kreski, gdyż na powiece nie ma zbyt dużo miejsca. Wybierz więc cienką kreskę wykonaną eyelinerem albo kredką, którą potem lekko rozmażesz. Pamiętaj też o wytuszowaniu rzęs. Bez tego efekt będzie mało gustowny, a oczy optycznie się zmniejszą.
  • małe oczy – pierwsze, co musisz zrobić to podkreślić wodną linię dolnych powiek kredką w kremowym kolorze. Powiększy to optycznie oko. Następnie namaluj cienką kreskę na powiece górnej. Możesz też lekko pogrubić kreskę w zewnętrznym kąciku, co dodatkowo wysmukli oko.
  • skośne oczy – tutaj również przyda się kremowa kredka na wodnej linii oka. Górną kreskę poprowadź równo na całej długości powieki. Kreska powinna mieć średnią grubość. Nie zapomnij też o rzęsach!

TIP: Jeśli pierwszy raz rysujesz kreskę, to zacznij od tego, że namalujesz na powiece kilka czarnych kropek w miejscach, gdzie ma się pojawić linia. Następnie powoli i precyzyjnie je połącz.

Jak narysować kreskę eyelinerem – najciekawsze tutoriale

Wybraliśmy też dla Ciebie najciekawsze wideo poradniki, które doskonale pokażą Ci, jak precyzyjnie narysować kreskę eyelinerem. To nie takie trudne:

Czy wiesz już, jak narysować kreskę eyelinerem, aby była perfekcyjna i świetnie modelowała Twoje oko? Jeśli tak, to do dzieła! Wyczaruj swój idealny makijaż, który zachwyci wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *