Kategorie Uroda

Jak się bezpiecznie opalać

Opublikowany Autor BeataDodaj komentarz
jak się bezpiecznie opalać

Czas zacząć sezon na plażowanie! – czy wiesz, jak się bezpiecznie opalać?

Lato już tuż tuż. Masz już wybrane wakacje nad morzem albo planujesz opalać się na łonie natury? Obojętne, jaki rodzaj wypoczynku wybierzesz, to zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie. Mowa tutaj nie tylko o rozważnym zachowaniu, ale także i ochronie naszej skóry przed słońcem. Oczywiście każda z nas marzy o pięknej opaleniźnie, bez której po prostu nie ma udanego pobytu na plaży, ale wszystko w granicach rozsądku. Zanim więc udasz się na plażowanie, to sprawdź, jak się bezpiecznie opalać. To ochroni cię przed nieprzyjemnymi skutkami relaksu nad morzem. Czuj się komfortowo i wypoczywaj rozsądnie!

Bez odpowiedniego kremu ani rusz!

Jeśli planujesz opalać się na plaży, to nie zapomnij zabrać ze sobą ochronnego kremu z filtrem UV. Do wyboru masz kilka rodzajów faktorów, ale ogólnie rzecz biorąc podstawową zasadą jest – im jaśniejsza karnacja, tym wyższy faktor. Krem nałóż już przed wyjściem z domu. Następnie nakładaj go mniej więcej co godzinę podczas przebywania na plaży. Zbyt duża ilość kremu nie zaszkodzi, a wręcz i pomoże. Nakładaj go często nawet, jeśli zakupiłaś wodoodporny krem do opalania.

Jak się bezpiecznie opalać – pora dnia

Bezpieczne opalanie zależy także od odpowiedniej pory dnia. Promieniowanie słoneczne ma największą moc między godziną 11 i 15. Około 12 osiąga bardzo dużą moc promieniowania. Na wypoczynek na plaży najlepiej udać się więc przed 11 albo po 15 w zależności od tego czy lubimy rano wstawać.

Kapelusze i okulary

Oprócz ochrony ciała pamiętaj także o ochronie głowy, która jest jeszcze bardziej narażona na działanie promieni słonecznych. Obowiązkowo więc wyposaż się w kapelusz plażowy, który potrafi być bardzo stylowym dodatkiem do plażowych stylizacji. Oprócz tego nie zapomnij także o okularach przeciwsłonecznych, które ochronią twoje oczy od słońca i piasku.

Rób sobie przerwy

Nie siedź bezczynnie na słońcu przez 3 godziny. Poruszaj się! Wejdź do wody, poszukaj cienia, pospaceruj. To najlepszy sposób na urozmaicenie czasu oraz na uratowanie się przed poparzeniem słonecznym.

Jak się bezpiecznie opalać? – opalanie kosmetyczne

Jeśli nie przepadasz za leżeniem na plaży, a chciałabyś chwalić się piękną opalenizną, to zawsze możesz skorzystać z opalania sztucznego. Zdecyduj się na przykład na kremy brązujące, które możesz dopasować do swojej karnacji. Regularne ich stosowanie jest bezpieczne, a w efekcie można uzyskać naprawdę ładny koloryt skóry. Oprócz tego możesz też wybrać się do solarium, gdzie masz wiele opcji opalania. Jednym z najbardziej bezpiecznych jest opalanie natryskowe. Polega ono na spryskaniu ciała specjalnym, brązującym płynem. Zabieg jest bardzo bezpieczny, nie powoduje starzenia się ani wysuszania skóry i daje bardzo naturalny efekt.

Czy wiesz już, jak się bezpiecznie opalać? Jeśli zastosujesz powyższe wskazówki, to twój plażowy relaks z pewnością będzie udany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *