Kategorie Moda

Jak się ubrać na Wigilię – klasyka i trendy

Opublikowany Autor ewelina

Mimo iż do wieczoru, na który czekamy cały rok pozostało jeszcze trochę czasu, warto już dziś pomyśleć o ty, jak się ubrać na Wigilię. Nie każda z nas lubi adrenalinę związaną z wyborem stylizacji na ostatnią chwilę, zwłaszcza, gdy wyjątkowa okazja wymaga wyjątkowej oprawy. Przede wszystkim przy wigilijnym stole, w gronie rodziny, chcemy prezentować się elegancko – tego wymaga od nas sytuacja. Ale nie oznacza to, że mamy odrzucić własny styl. Jak zatem pogodzić klasykę i trendy w stylizacji na Wigilię? Mam dla Was kilka podpowiedzi.

Jak się ubrać na Wigilię – klasyczna baza

Klasyczna baza (zdj. Reserved)
Klasyczna baza (zdj. Reserved)

Zastanawiając się, w co ubrać się na Wigilię, moje pierwsze myśli zawsze kieruję do klasycznych elementów w mojej szafie. Zapewne każda z nas posiada w swoich zasobach elegancką, ołówkową spódnicę, klasyczną koszulę z kołnierzykiem czy ponadczasową małą czarną. Jeśli tak – połowa sukcesu za nami. Innymi opcjami poza absolutnym must-have elegancji są materiałowe spodnie, rozkloszowana spódnica, jedwabna bluzka. Biel i czerń to zawsze strafione kolory na wizytowe spotkania, jednak stylizacje na Wigilię możemy opatrzyć nieco jaśniejszymi, bardziej pogodnymi barwami. Na pewno sprawdzą się beże, odcienie khaki oraz srebro i złoto, które są szczególnie rozchwytywane w tym sezonie. A skoro już zaczęłam temat obecnego sezonu…

Trendy w wigilijnej stylizacji

Zastanawiałyście się już, jakie trendy mogłyby znaleźć się w eleganckiej stylizacji na Wigilię? Ja tak i z miejsca nasunęła mi się odpowiedź – falbany! W wersji wizytowej nosimy je przede wszystkim na koszulach i sukienkach. Mankiety z falbanami mogą nie być najlepszym pomysłem, jeśli chodzi o względy praktyczne. Jednak rozumiem, że nie każdy pała równie wielkim uczuciem do falban co ja. W co się ubrać na Wigilię w takim wypadku? Minimalistyczna sukienka na ramiączkach – załóż ją do dopasowanego golfu lub na elegancką koszulę. Najlepiej, gdyby sukienka była na wysoki połysk. A skoro już przy nim jesteśmy – chcąc wyglądać jednocześnie elegancko i trendy przy wigilijnym stole – nie bój się błyszczeć! To najgorętszy trend tego sezonu, który znalazł odzwierciedlenie także w eleganckich stylizacjach.