Kategorie Moda

Jaki kolor pasuje do twojej sukienki? Sprawdź!

Opublikowany Autor Klaudia
Jaki kolor pasuje do twojej sukienki? (fot. mohito, materiały prasowe)

Jaki kolor pasuje do twojej sukienki?

Jaki kolor pasuje do twojej sukienki? To pytanie oczywiście wiąże się przede wszystkim z doborem dodatków i akcesoriów do poszczególnych kreacji. Sukienka a kolor dodatków zależy zarówno od naszego typu urody, jak i okazji na jaką się wybieramy. Dla przykładu na oficjalne spotkania lepiej postawić na stonowane kolory lub zdecydować się jedynie na jeden wyrazisty akcent – czy będzie to sukienka, buty czy torebka. Tutaj możecie przeczytać o tym, jakie są ogólne zasady łączenia kolorów, a poniżej przygotowałyśmy dla was krótką ściągnę, jakie kolory pasują do różnych sukienek.

Jaki kolor pasuje do niebieskiego?

Niebieska sukienka obecnie jest jedną z najmodniejszych propozycji sezonu i zdaje się, że ciężko będzie ją zastąpić. Granatowa czy błękitna jest bardzo uniwersalna, z kolei chabrowa czy kobaltowa pięknie podkreśli urodę większości kobiet. Jakie dodatki do niej dobrać?

  • świetnie sprawdzą się wyraziste kolory, jak czerwień, fiolet, pomarańcz, brąz;
  • jeśli pastele, to postaw raczej na odcienie szarości, błękitu lub różu;
  • uniwersalnym rozwiązaniem będzie także czerń lub biel.


Jaki kolor pasuje do zielonego?

Zieleń w tym sezonie króluje, jednak dobór dodatków do sukienki w tym kolorze może wydawać się niełatwy. Inspiracji możesz szukać przede wszystkim w naturze:

  • zieleń świetnie wygląda z brązami, beżami oraz czernią;
  • na zasadzie kontrastu możesz ją połączyć z różem, czerwienią lub fioletem;
  • ciepłą i wyrazistą stylizacje stworzysz dodając do sukienki żółte, pomarańczowe lub białe dodatki.


Jaki kolor pasuje do szarego?

Szara sukienka to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji, więc dobór dodatków nie powinien przysporzyć zbyt wielu trudności. Zwracaj uwagę na to, czy twoja kreacja ma cieplejszy czy chłodniejszy odcień szarego i pod tym kątem dobierz ulubione kolory.


Jaki kolor pasuje do fioletu?

Fioletowa sukienka prezentuje się pięknie, jednak dobór dodatków może nie być taki oczywisty. Jaki kolor pasuje najlepiej?

  • na zasadzie kontrastu fiolet tworzy piękny duet z odcieniami żółtego;
  • ciekawy zestaw stworzysz dodając do żółtego i fioletowego zieleń;
  • harmonijny i bardzo stylowy zestaw stworzysz łącząc fiolet z odcieniami niebieskiego i granatu lub czernią, złotem lub srebrem.


Jaki kolor pasuje do czerwonego?

Czerwona sukienka to seksowna i wyrazista propozycja, która sprawdza się w wielu sytuacjach. Jakie dodatki do niej dobrać? Sprawdź nasz poradnik tutaj. Czerwień pasuje przede wszystkim do czerni, bieli i odcieni beżu. Ale też świetnie wygląda z zielenią, różem i granatem.