Kategorie Moda

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Opublikowany Autor Klaudia

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie ochronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego dobre szkła powinny zawierać filtr przeciwsłoneczny. Niestety nie znajdziemy go w tanich modelach z sieciówki, dlatego okulary przeciwsłoneczne damskie czy męskie zawsze warto kupić u optyka. Takie firmy jak Ray Ban, Solano czy Dior mają w swoich kolekcjach modele, które doskonale spełnią swoje zadanie – będą chronić oczy, a jednocześnie prezentować się stylowo. Jeśli się zastanawiasz, jakie okulary przeciwsłoneczne będą dla ciebie, zwróć uwagę na kolor szkieł.

  • żółte, pomarańczowe i bursztynowe zwiększają pole widzenia i kontrast, dlatego są dobre dla kierowców, jednak chronią nieco słabiej oczy, dlatego lepiej sprawdzają się np. jesienią czy zimą
  • różowe i czerwone – doskonały wybór dla sportowców, ponieważ rozjaśniają pole widzenia
  • zielone – zakłócają nieco pole widzenia, dlatego nie wolno w nich prowadzić samochodu, dają jednak odpocząć zmęczonym oczom
  • czarne, niebieskie i szare – są najbardziej uniwersalne, ponieważ nie zmieniają pola widzenia oraz dobrze chronią oczy podczas odpoczynku lub aktywności
Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? (materiał prasowe Ray Ban)
Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? (materiał prasowe Ray Ban)

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Jeżeli masz wadę wzroku nic nie stoi na przeszkodzie, byś wybrała modne okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Barwione szkła znajdziemy w niemal każdym salonie optycznym i nie są one wiele droższe niż klasyczne okulary. Niestety pojawia się problem wymieniania okularów, kiedy zmieniasz otoczenie, co może być trochę kłopotliwe. Alternatywą mogą być szkła fotochromowe, które dopasowują stopień zaciemnienia do otoczenia, np. rozjaśniają się, kiedy wchodzimy do pomieszczenia i przyciemniają, gdy wychodzimy na słońce.

Modne okulary przeciwsłoneczne 2017

Jakie okulary przeciwsłoneczne będą najmodniejsze w tym sezonie? Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban, które mogliśmy zobaczyć w najnowszej kampanii mają podkreślić naszą indywidualność i styl.

„Tematem kampanii jest różnorodność i indywidualizm” — wyjaśnia Steven Klein, który przygotował kampanię. „Cała koncepcja oparta jest na kreowaniu rzeczywistości, w której ludzie mają możliwość przechodzenia z jednego świata do drugiego, nie patrząc wstecz. Jedną z najlepszych rzeczy w tej kampanii jest jej autentyczność. Ktokolwiek ubiera okulary Ray-Ban, wyraża jednocześnie swoją własną osobowość, nie udając kogoś, kim nie jest”.

Podobny trend zauważymy w innych kolekcjach. Na uwagę zasługują okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana, które zachwycają różnorodnością kolorów oraz niezwykłych wzorów. Znajdziemy tutaj przede wszystkim okulary korekcyjne nawiązujące zarówno do najnowszych trendów, jak i czerpiących ze stylu retro, np. okrągłe, kocie czy „pilotki”. Okulary przeciwsłoneczne męskie są niezwykle wyraziste, ale raczej klasyczne, z kolei modele damskie np. z kolekcji Tropico Italiano ozdobione są kwiatami.

Modne okulary przeciwsłoneczne z kolekcji Dolce&Gabbana (materiały prasowe)
Modne okulary przeciwsłoneczne z kolekcji Dolce&Gabbana (materiały prasowe)

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Trendy mówią jasno – stawiamy na indywidualizm i nie boimy się kolorów ani wzorów.