Kategorie Moda

Kiedy zaczynają się wyprzedaże? Zaplanuj zakupy!

Opublikowany Autor Klaudia
Kiedy zaczynają się wyprzedaże? (fot. Sinsay AW16/17)

Kiedy zaczynają się wyprzedaże?

Kiedy zaczynają się wyprzedaże? To pytanie wielokrotnie ciśnie nam się na usta, zwłaszcza, kiedy przeglądamy piękne ubrania czy akcesoria, a ich cena niemal zwala z nóg. Sezonowe wyprzedaże to najlepszy czas, by zaopatrzyć się w wysokiej jakości rzeczy, które upatrzyłyśmy sobie, kiedy dana kolekcja weszła do sprzedaży. Czego warto szukać? Lepiej unikać trendów, które szybko przemijają i skupić się na ponadczasowych klasykach, w które warto inwestować. Biała koszula, czarna lub czerwona sukienka, jeansy, skórzane torebki – to rzeczy, których warto szukać na wyprzedażach bez względu na sezon. Jednak kiedy warto rozpocząć poszukiwania?

Kiedy zaczynają się wyprzedaże zimowe?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy zaczynają się wyprzedaże zimowe, to musisz trzymać rękę na pulsie w dwóch okresach. Połowa listopada to czas, kiedy rozpoczynają się przedświąteczne wyprzedaże. W tym czasie warto szukać np. kurtek na zimę oraz ciepłych butów. To też dobry moment na poszukiwania kreacji na sylwestra, ponieważ wiele sukienek koktajlowych jest w bardzo okazyjnych cenach. Warto też zajrzeć do outletów ponieważ możemy tam znaleźć w tym okresie produkty luksusowych marek po bardzo okazyjnych cenach (czasem nawet za 20% ceny pierwotnej).

Kiedy zaczynają się wyprzedaże zimowe - kurtki puchowe (fot. zalando.pl)
Kiedy zaczynają się wyprzedaże zimowe – kurtki puchowe (fot. zalando.pl)

Po raz drugi mamy do czynienia z zimowymi wyprzedażami tuż po nowym roku. W branży technologicznej ten okres nazywany jest “czyszczeniem magazynów”, jednak także ubrania i dodatki możemy w tym czasie dorwać po bardzo okazyjnych cenach. Podczas zimowych wyprzedaży warto też odwiedzać regularnie sklepy internetowe, które oferują często o wiele większe rabaty.

Kiedy zaczynają się letnie wyprzedaże?

Letnie wyprzedaże, kiedy się zaczynają? Najgorętsze oferty i promocje przypadają przede wszystkim na początek czerwca. Sklepy chcą wyprzedaż jak największą część kolekcji jeszcze przed wakacjami, by zrobić miejsce jesiennej kolekcji, która niebawem pojawi się w sklepach. W tym czasie warto szukać kostiumów kąpielowych i innych akcesoriów typowo wakacyjnych. Jednak nie brakuje też sukienek oraz obuwia. Warto też rozejrzeć się za akcesoriami takimi jak okulary, torebki, delikatne chusty czy kapelusze. Część z nich na pewno posłuży nam również jesienią.

Kiedy zaczynają się letnie wyprzedaże - sukienki w okazyjnych cenach (fot. zalando.pl)
Kiedy zaczynają się letnie wyprzedaże – sukienki w okazyjnych cenach (fot. zalando.pl)


Wiedza, kiedy zaczynają się wyprzedaże pozwoli nam zaplanować zakupy na cały rok. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy zakup nowej skórzanej torebki, wełnianego płaszcza czy wygodnych butów sportowych jest najbardziej opłacalny. Takim sposobem możemy oszczędzić duże pieniądze na inne wydatki i przyjemności. Jeżeli chcecie być na bieżąco z obniżkami w sklepach internetowych, warto zapisywać się do newsletterów.