Kategorie Uroda

Kolagen do picia: nowy sposób na odmładzanie?

Opublikowany Autor BeataDodaj komentarz

Kolagen –  źródło młodości

Na rynku suplementów diety znajdziemy całą masę najróżniejszych środków, które mają pomóc nam w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosów, skóry, paznokci oraz samopoczucia. Każda z nas chciałaby też wyglądać wiecznie młodo i mieć promienistą, zdrową skórę pozbawioną zmarszczek. Jednym z najbardziej popularnych źródeł młodości jest kolagen naturalny, który obecnie możemy znaleźć w niemal każdym kosmetyku typu anti-age albo anty-cellulit. Ostatnio nastała również moda na kolagen do picia. Odśrodkowe działanie ma podobno dać o wiele lepsze i szybsze rezultaty w walce ze starzeniem się skóry. A czy tak jest naprawdę? Zdania są podzielone.

Czym jest kolagen i dlaczego jest tak ważny?

Zanim jednak przystąpisz do spożywania kolagenu w jedzeniu warto dowiedzieć się, czym on tak naprawdę jest. Wielu z nas kolagen znany jest jako produkt pozyskiwany z chrząstek kurcząt i ryb. Jednak znajduje się on także i w ludzkim organizmie. Jest on białkiem strukturalnym obecnym w tkance łącznej. Najwięcej kolagenu znajduje się więc w naszych włosach, kościach, skórze i naczyniach krwionośnych. Organizm ludzki wytwarza kolagen z aminokwasów, które są obecne w produktach bogatych w białko oraz witaminy A i C. Aby więc organizm mógł go wytwarzać powinniśmy spożywać dużo drobiu oraz czerwonych owoców jak maliny, jeżyny i jagody.

Dlaczego więc produkuje się kosmetyki z kolagenem oraz tworzy się suplementy diety w stylu kolagen do picia? Ponieważ z biegiem lat organizm przestaje produkować wystarczającą ilość kolagenu, co w efekcie wpływa na pogorszenie się stanu skóry oraz pojawianie się zmarszczek. Na obniżenie poziomu kolagenu wpływa także spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz spożywanie zbyt dużej ilości cukrów.

Kolagen do picia – czy warto?

Kolagen do picia występuje w sproszkowanej wersji. Dodawać go możemy do napojów albo koktajli. Jeśli taka forma ci nie odpowiada, to możesz też zakupić kolagen w tabletkach. To nowa moda, która zapanowałam na całym świecie. Jednak zdania naukowców są dosyć podzielone, gdyż specyfik ten nie zawsze się sprawdza. Wygląda na to, że jest to rzecz bardzo indywidualna. Warto jednak spróbować i sprawdzić, czy ten sposób działa na nasz organizm, ale nie należy się spodziewać ekstremalnie widocznych efektów. Kolagen do picia nie zaszkodzi, ale zapewne też i nie pomoże tak, jak tego oczekujemy. Lepiej więc skupić się na odpowiedniej diecie bogatej w antyoksydanty.

Zobacz też ubrania, w których będziesz wyglądać młodo:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *