Kategorie Moda

Koronkowe suknie ślubne: tradycyjnie czy romantycznie?

Opublikowany Autor Klaudia
Koronkowe suknie ślubne /fot. Pronovias

Koronkowe suknie ślubne: tradycyjnie

Koronkowe suknie ślubne w ujęciu tradycyjnym kojarzą się nam przede wszystkim ze stylem retro lub vintage. Marzeniem nie jednak matki jest, by jej córka poszła w tej samej sukni do ślubu, co ona. Najczęściej są to właśnie eleganckie suknie koronkowe. Najczęściej koronka występuje w tego typu krojach jedynie w detalach, takich jak zdobienia rękawów, dekoltu, gorsetu, trenu czy welonu. Tradycjonalistki chętnie sięgają po suknie ślubne wykończone koronką, ponieważ nadają bardzo kobiecego i szykownego wizerunku każdej pannie młodej. Jakie jeszcze koronkowe suknie ślubne znajdziemy w salonach ślubnych?

Suknie ślubne koronkowe: romantycznie

Suknia ślubna koronka w stylu boho to ostatnio jeden z najmodniejszych, romantycznych trendów. Tutaj koronka występuje odważniej, często jest nią pokryta cała suknia. Taka sukienka koronkowa pozostaje przy tym jednocześnie bardzo dziewczęca i lekka. Idealnie nadaje się na wesela organizowane w ciepłych miesiącach roku – na wiosnę lub latem. Jednak nie tylko miłośniczki sukien ślubnych w stylu boho, chętnie sięgają po te bardziej romantyczne wersje koronkowych sukien. Panie, którym zależy na lżejszej oprawie ślubu i wesela, również się na nie decydują.

Suknia Nahele (fot. Suknie ślubne Anna Kara)
Koronkowe suknie ślubne Nahele (fot. Suknie ślubne Anna Kara)

Suknie koronkowe w nowoczesnym wydaniu

Koronka stała się od kilku sezonów tak modna, że projektanci kuszą się coraz częściej na jeszcze bardziej śmiałe kreacje z jej wykorzystaniem. Wiele najnowszych kolekcji pokazuje bardzo odważne suknie ślubne, czasem w całości uszyte z koronki. Sam jej wzór często różni się od tej klasycznej, delikatnej koronki, jaką znamy. Coraz częściej jest on bardziej geometryczny i nowoczesny. To ciekawa i bardzo odważna propozycja dla kobiet, które lubią się wyróżnić i są znudzone klasycznymi fasonami sukien ślubnych.


Koronkowe suknie ślubne są także dosyć wymagające w noszeniu, ponieważ wymagają niemal nienagannej sylwetki, by materiał dobrze się układał. Jeżeli Wasza sylwetka nie pozwala Wam na włożenie sukni w całości wykonanej z koronki – wybierzcie te pokryte koronką jako elementem dekoracyjnym. Warto też zauważyć, że zbyt odważna suknia ślubna nie będzie dobrze widziana w kościele czy urzędzie, dlatego dobrze zastanów się przed zakupem.

Suknia koronkowa (fot. Pronovias)
Suknia koronkowa (fot. Pronovias)

Koronkowe suknie ślubne to trend, który projektanci rozumieją w bardzo różny sposób, dlatego bez trudu każda kobieta powinna znaleźć fason, który odpowiada jej marzeniom.


Zobacz również skromniejsze kreacje ślubne >>>