Kategorie Uroda

Krótka fryzura dla okrągłej twarzy – jaką wybrać?

Opublikowany Autor Beata
krótka fryzura dla okrągłej twarzy

Krótka fryzura dla okrągłej twarzy – co musisz wiedzieć zanim udasz się do fryzjera

Planujesz zmienić fryzurę? Chcesz skrócić włosy albo nadać im odpowiedni wygląd? Każda z nas lubi od czasu do czasu coś zmienić. Masz jednak okrągłą twarzy i nie wiesz, jaka fryzura będzie najlepsza? Pamiętaj, że okrągła twarz charakteryzuje się tym, że posiada pełne policzki, dosyć niskie czoło oraz krótki podbródek. W ten sposób sprawia wrażenie pulchnej. Fryzura dla okrągłej twarzy powinna ją więc optycznie wyszczuplić i nadać jej rysom nieco ostrości. Najlepszym wyborem będzie więc krótka fryzura dla okrągłej twarzy.

Oto kilka ważnych punktów, o których powinnaś pamiętać przed wizytą u fryzjera:

  • pazurki to świetny wybór – nadają ostrych rysów
  • fryzura dla pulchnej twarzy nie powinna kończyć się na wysokości żuchwy
  • fale to coś dla Ciebie
  • wszelkie upięcia, koczki oraz natapirowane kucyki również mogą okazać się świetnym pomysłem
  • jeśli już wolisz długie włosy, to zawsze wywijaj je szczotką w stronę od twarzy

Modne fryzury dla okrągłej twarzy – najładniejsze cięcia

Jeśli jednak zapytasz nas, jakie fryzury pasują dla okrągłej twarzy, to odpowiemy, że raczej powinnaś wybrać te krótsze. Mogą być delikatne fale w nieładzie, asymetryczne cięcia, modny w tym sezonie bob, ale w wersji asymetrycznej i z wywiniętymi końcami na zewnątrz. Oto kilka naszych typów:

To jedna z najpopularniejszych fryzur, jaką fryzjerzy proponują kobietom o okrągłej twarzy. Asymetria długiej grzywki sprawia, że twarz wydaje się być smuklejsza, a podbródek nieco dłuższy. To wersja dla Ciebie, jeżeli nie przepadasz za falowanymi włosami.

Podobna fryzura jak propozycja pierwsza, ale w tutaj mamy już włosy lekko falowane. Jak widać fale dodają bardzo dużo uroku. Fryzura ta świetnie wygląda również w jeszcze krótszej wersji.

A jaka grzywka dla okrągłej twarzy będzie najlepsza? Jak widać na zdjęciu powyżej świetnie wyglądaj grzywki asymetryczne oraz dosyć długie, które można ładnie zaczesać razem z włosami. Powyższa fryzura będzie świetnym wyborem dla fanek krótkich włosów z odrobiną szaleństwa.


Jeśli nie lubisz grzywek, to zdecyduj się na tak zwanego “boba w nieładzie”, który w wersji bez grzywki wygląda doskonale! Fryzura jest lekka, romantyczna i, co najważniejsze, ładnie modeluje twarz.

Wybrałaś już coś dla siebie? Która krótka fryzura dla okrągłej twarzy stanie się Twoim faworytem? Życzymy powodzenia w podejmowaniu decyzji i udanego cięcia!