Kategorie Moda

Kurtka puchowa – najmodniejszy wybór na tegoroczną zimę!

Opublikowany Autor Klaudia
Kurtka puchowa damska (fot. zara)

Kurtka puchowa damska

Kurtka puchowa to zdecydowany hit tej zimy! Możemy spokojnie powiedzieć, że odkładamy wszystkie klasyczne płaszcza na rzecz puchówki. Modne kurtki – pikowane, przedłużane lub o sportowym charakterze – pojawiły się w tym roku na niejednym wybiegu i nawet najbardziej znane domy mody prezentowały je na pokazach kolekcji jesień-zima. To, co zwraca szczególną uwagę to lekka kurtka puchowa, która będzie wspaniałym rozwiązaniem również na nadchodzącą wiosnę. Dla nas było niemałym zaskoczeniem, że puchówki mogłyśmy zobaczyć również w najnowszych kolekcjach na sezon wiosenny. Nie ulega więc wątpliwości, że ten sezon zimowy zdecydowanie należał do damskich puchowych kurtek. Pojawiły się one w sklepach w najróżniejszych kolorach – od czerwieni i różu, przez złoto, srebro aż po klasyczną czerń, biel i granat. Modne są zarówno krótkie modele, jak i długie kurtki puchowe. Ciekawą wersją jest także kurtka puchowa z jenotem, chociaż my nie jesteśmy zwolenniczkami naturalnego futra. Zamiast tego proponujemy wam wybrać modele ze sztucznym futerkiem, które nie ustępują urokiem.

Kurtka puchowa damska - różne modele (materiały Zalando)
Kurtka puchowa damska – różne modele (materiały Zalando)

Kurtka puchowa – jak kupić?

Puchowa kurtka damska to doskonały wybór na mrozy, jednak należy wziąć pod uwagę dwie podstawowe rzeczy, zanim wybierzemy się na zakupy. Wybierając kurtkę zwróć przede wszystkim uwagę na rodzaj wypełnienia. Najlepiej sprawdzi się naturalny puch, chociaż taka kurtka będzie oczywiście też najdroższa. Niemniej jednak w takim modelu nie straszne ci będą nawet największe mrozy. Weź pod uwagę również gramaturę wypełnienia – podawana jest najczęściej w cm3 i nim wyższa jest ta liczba – tym lepiej.

Kurtka puchowa męska

Panowie częściej niż kobiety szukają w modzie praktycznych rozwiązań. Nie ulega wątpliwości, że kurtka puchowa będzie doskonałym wyborem na zimę, jeżeli cenisz sobie zarówno dobry wygląd, jak i praktyczne, ponadczasowe rozwiązania. Męskie puchówki dostępne są w tym sezonie w najróżniejszych kolorach i podobnie jak damskie modele – znajdziemy w sklepach zarówno ciepłe modele na zimę, jak i lżejsze kurtki idealne na wczesną wiosnę. Jeżeli szukasz kurtki, która posłuży ci przez wiele sezonów, to zdecyduj się na model z wypełnieniem z naturalnego puchu oraz w stonowanym, uniwersalnym kolorze. Najlepszym wyborem będzie czerń lub granat, które pasują do każdej innej części garderoby.

https://www.instagram.com/p/Bb_z_d0ldrP