Benetton

Opublikowany Autor Paulina
Benetton

Benetton to marka z ponad półwiekową tradycją. Zobacz, jakie są składowe jej sukcesu.

Historia

Luciano Benetton dostał od swojej siostry jaskrawożółty sweter. Od niego zaczęła się historia marki. Luciano był zachwycony prezentem, dlatego poprosił siostrę, by przygotowała więcej kolorowych swetrów. Na początku sprzedawał je na bazarach, ale już w 1965 roku otworzył firmę. Szło mu tak dobrze, że cztery lata później otworzył pierwszy sklep za granicą.

Benetton

Choć kolorystyka kolekcji i wysoka jakość ubrań były cechą charakterystyczną marki, to nie one były głównym elementem sukcesu. Jej właściciel jako pierwszy w historii postawił na szokującą reklamę. Wraz ze znanym fotografem Olivierem Toscanim tworzyli kontrowersyjne plakaty przełamujące tabu. Nawet jeśli nie macie szans pamiętać, prawdopodobnie słyszeliście o zdjęciu przedstawiającym m.in. całujące się zakonnice. Te i inne reklamy zwracały na siebie uwagę, a przy okazji promowały logo marki. Właścicielowi firmy nie zabrakło też poczucia humoru. Gdy w konsekwencji jednego z plakatów ogłoszono bojkot ubrań Benetton, Luciano pojawił się w negliżu na plakacie z podpisem „Chcę z powrotem moje ubrania!”.

Benetton: sklep stacjonarny, online czy outlet?

Marka ma sieć swoich sklepów na całym świecie. Liczba 6000 punktów w 120 krajach robi wrażenie! Znajdziesz je przede wszystkim w dużych centrach handlowych. Jeśli nie chce Ci się wychodzić z domu lub zwyczajnie nie masz na to czasu, kup odzież i dodatki Benetton online. Z łatwością dopasujesz wyniki wyszukiwań w sklepach internetowych do swoich preferencji, dzięki czemu zaoszczędzisz czas nie tylko na dojeździe, ale również przeglądaniu kolekcji. Niestety włoska marka raczej nie prowadzi sprzedaży w sklepach typu outlet. W Polsce są to jedynie dwa miejsca: Centrum Outlet Factory Ursus Warszawa czy Ptak Outlet pod Łodzią. Możesz jednak liczyć na sezonowe wyprzedaże w każdym sklepie marki.

Benetton i kolekcja na Zalando

Jednym  większych sklepów internetowych oferujących kolekcję marki Benetton jest Zalando. Znajdziesz tu prawie 2000 produktów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Każda kolekcja to multikolorowe sukienki, płaszcze, bluzki, spodnie i akcesoria. To jednak nie wszystko. Zawsze składa się na nią wiele elementów typu basic w bardziej stonowanych barwach. Beże, szarości i granaty są świetnymi podstawami stylizacji i pozwalają na stworzenie modnego zestawu zarówno do pracy, jak i na wyjścia z przyjaciółmi. Wejdź na Zalando i przekonaj się, jak wiele masz możliwości!