Calvin Klein

Opublikowany Autor Paulina

Calvin Klein: jaka byłą historia tego talentu?

Calvin Klein zamiłowanie do szycia odziedziczył po babci, która wprowadziła go w tajniki zawodu. Dopiero później mógł szlifować je w najlepszych uczelniach USA. W 1968 zdecydował się na otwarcie własnego domu mody, który popularność zdobył m.in. poprzez szokujące reklamy.

W 1979 roku skandalem okazały się plakaty z aktorką Brooke Shields, która nie miała na sobie nic oprócz jeansów. Jej następczynią stała się Kate Moss, która w 1992 roku wzięła udział w reklamie bielizny, a następnie perfum. Dziś zapewne oba wydarzenia nie zwróciłyby na siebie uwagi, ale wówczas przełamywały tabu i były na ustach wszystkich.

Calvin Klein Jeans

Calvin Klein Jeans przez pierwsze dwadzieścia lat istnienia marki było podstawą częścią każdej kolekcji. Projektant był znany właśnie z tworzenia uniseksowej odzieży jeansowej. Obecnie Calvin Klein Jeans jest jedynie częścią koncernu i nie jest już tak ściśle związany z denimem. W skład linii wchodzą ubrania, które można nosić na co dzień. Znajdziecie wśród nich spodnie, bluzki, torebki i buty Calvin Klein.

Calvin Klein

Casualowa kolekcja wyróżnia się prostymi krojami oraz neutralnymi kolorami. Dzięki tym cechom ubrania można traktować jako bazowe i w dowolny sposób ze sobą łączyć. Dzięki nim stworzysz stylizacje zarówno na spotkanie z przyjaciółmi, jak i do pracy.

Torebki Calvin Klein

Torebki Calivin Klein tak samo jak inne elementy kolekcji cechuje ogromna prostota. Praktycznie nie zdarzają się tu krzykliwe kolory ani łączenia przeciwstawnych barw. Rzadko kiedy logo marki wysuwa się na pierwszy plan. Raczej dyskretnie pojawia się w wersji minimalistycznej.

Torebki Calivin Klein dzięki dużym gabarytom i wygodnym paskom są uniwersalnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Sprawdzą się zarówno noszone do sneakersów czy tenisówek, jak i do zestawów w stylu casual elegance. To również ekskluzywne kopertówki, casualowe torby na ramię oraz miejskie plecaki.

Buty Calvin Klein

Buty Calvin Klein są kropką nad i w minimalistycznych zestawach. Proste formy uzupełniają zaskakujące detale polegające na łączeniu faktur lub kolorów. Marka sięga po najnowsze trendy z wybiegów i stosuje je zarówno w kolorystyce kolekcji, jak i w ozdobnikach. Znajdzies tu zarówno sportowe obuwie, modele w męskim stylu, jak i eleganckie szpilki. Buty Calvina Kleina powinny więc spełnić oczekiwania niezależnie od stylu ubierania.