Converse

Opublikowany Autor Paulina
Converse

Trampki Converse

To jeden z nielicznych przypadków w modzie, gdzie nazwa własna marki staje się synonimem określonej rzeczy. Mówiąc słowo Converse mamy na myśli trampki. Działa to też w drugą stronę. Jak to się stało, że związek sportowych butów i amerykańskiej firmy jest tak silny?

Firma obuwnicza Marquisa Converse’a powstała w 1909 roku. Miała swoją siedzibę w Malden w stanie Massachusetts. Na czas świetności trzeba było jednak poczekać aż do 1923 roku, kiedy to sławę przyniósł jej kontrakt reklamowy z koszykarzem Chuckiem Taylorem. Od prawie 100 lat, które minęły od tego momentu, klasyczne trampki niewiele się zmieniły…

Buty Converse

Najpopularniejszymi sneakersami w ofercie amerykańskiej marki są trampki Converse. Ich podeszwa i czub wykonane są w gumy, zaś wierzch buta z tkaniny. Charakterystycznym elementem jest gwiazdka i napis All Star umieszczony na wszystkich modelach, które opuszczają fabrykę.

Marka dba o to, byśmy nie znudzili się jej produktami po kilku sezonach. Obok klasycznych trampek białych i czarnych, znajdziesz wszystkie kolory tęczy. I wcale nie muszą być jednobarwne! Popularne są zarówno wzory, jak i nawiązania do sztuki. Dużym echem odbiła się kolekcja trampek, dla których inspiracją była sztuka pop art Andy’ego Warhola. Buty amerykańskiej marki różnią się też między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane. Może to być tkanina, skóra, koronka, denim, a nawet guma.

Gdzie Converse prowadzi wyprzedaż?

Choć trampki znanej marki reprezentują świetną jakość, czasami przeszkodą w ich zakupie może być wysoka cena. 300 czy nawet 500 zł za parę butów może być wydatkiem przekraczającym nasze możliwości. Ale od czego są wyprzedaże?! To doskonała okazja, by kupić wymarzone Converse w sklepie stacjonarnym lub on-line.

Na koniec każdego sezonu w galeriach handlowych zaczynają się promocje. Na koniec znajdziecie rabaty sięgające nawet do 70%. Po co jednak czekać tak długo? Być może uda Wam się złowić coś on-line? Poszperajcie w sklepach internetowych. Większość z nich mniejszą lub większą część asortymentów na objętych promocją. Dodatkowo kupując przez internet, możecie liczyć na niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych. Próbowałyście już tego sposobu zakupów? Jak Wam się podobał? Czy wiecie już, które trampki chciałybyście mieć w swojej domowej kolekcji butów.