Dr. Martens

Opublikowany Autor Adam Magdziak
Dr. Martens - logo

Dr. Martens

Firma Dr. Martens założona została w 1949 roku przez niemieckiego lekarza – dra Martensa. Cała wizja powstania tego typu wysokiej jakości obuwia powstała, gdy Martens doznał kontuzji kostki podczas przejazdu na nartach. Jego celem było stworzenie obuwia, które mogłoby zapobiec wstrząsom stopy. W 1959 roku firma została przejęta przez brytyjskie R. Giggs Group, przy okazji dodając do butów swój znak rozpoznawczy – żółtą nić przy obszyciu podeszwy. Rok później światło dzienne ujrzała pierwsza brytyjska kolekcja obuwia, która szybko znalazła uznanie wśród wielu artystów muzycznych, co przełożyło się na ich ogólny sukces.

Dr. Martens buty

Obuwie tworzone przez marka to charakterystyczne żółte obszycie podeszwy, wykonanej z amortyzującego materiału. Wysoka jakość butów ceniona jest na całym świecie, a ich uniwersalność pozwala na dobranie do nich wielu kreacji.


Dr. Martens botki

Mimo różnych krojów obuwia sama charakterystyczna cecha obszycia i podeszwy pozostaje niemalże bez zmian. Zapewnia to m.in. damskim botkom specyficzny charakter, sprawiając że nie tylko obuwie wygląda dobrze, lecz również zachowuje swoje pozytywne właściwości.

Dr. Martens oksfordki

Wysokiej jakości surowce zapewniają obuwiu długą żywotność. Nie inaczej jest chociażby z oksfordkami, których wysoka jakość zaczyna się od wysokiej jakości sznurowania, a kończy na solidnej podeszwie.

Dr. Martens buty casual

Szeroka kolekcja obuwia marki to również buty casual, które można założyć niemalże do każdej kreacji. Luźny wygląd i wysoka jakość to podstawa, którą marka w 100% rozumie – nie tylko poprzez ładnie wyglądające obuwie, ale i wygodne dla stóp, które potrzebują abyśmy o nie dbali.

A new lightweight construction for a new generation. The Next Revolution. @liz_y2k. #DMsLITE

A photo posted by Dr. Martens (@drmartensofficial) on

Dr. Martens sklep

Produkty z najnowszej kolekcji marki można nabyć nie wychodząc z domu. Wystarczy poszukać produktów w internetowych sklepach partnerskich. Nie tylko dzięki temu zaoszczędzimy czas, ale i pieniądze, dzięki rozmaitym wyprzedażom i sezonowym obniżkom cen.