Estée Lauder

Opublikowany Autor Julia
logo Estee Lauder

Estée Lauder – trudne początki

Estée Lauder, z domu Josephine Esther Mentzer urodziła się w 1906 roku. Do branży kosmetycznej wprowadził ją wuj, który prowadził firmę “New Way Laboratories”. W 1944 roku założyła własne biuro, a w 1946 przedsiębiorstwo. “Estée Lauder Inc.”. Jej firma pierwotnie sprzedawała kremy do twarzy własnej produkcji. To był niesamowity moment, w którym wyrosło wiele znanych marek kosmetycznych, takich jak, Helena Rubinsein czy Max Factor. Dla Josephine przełom nastąpił w momencie pojawienia się pierwszego zapachu – olejek do kąpieli “Youth Dew”, który kobiety pokochały za to, że był wyczuwalny na skórze przez cały dzień. To nie jedyny produkt “gwiazda” w kolekcji marki. Obecnie należy do nich zaliczyć przede wszystkim podkład do twarzy Estée Lauder Double Wear oraz przeciwzmarszczkowe serum pod krem na noc.

Jeszcze za swojego życia (zmarła 25 kwietnia 2014 roku) Josephine Esther Mentzer w 1998 roku znalazła się na liście największych geniuszy biznesu XX wieku opublikowanej przez tygodnik “Time”. W początkach swojej działalności nie miała żadnych funduszy na reklamę. Zastępowała ją licznymi pokazami w salonach piękności. Jej też zawdzięczamy zwyczaj dawania próbek lub miniaturowych kosmetyków podczas zakupów w perfumeriach.

Pielęgnacja od Estée Lauder

Kremy i serum amerykańskiej marki to obowiązkowy punkt na liście zakupowej wielu kobiet. To od nich zaczął się sukces Josephine, ale też trudno się temu dziwić. Kosmetyki oferowane przez amerykański koncern dostosowano do potrzeb skóry w różnym wieku. Doskonale radzą sobie z pierwszymi oznakami starzenia i przeciwdziałają powstawaniu głębokich zmarszczek. Dodatkowo zamknięto je w estetycznie wyglądających słoiczkach.

Makijaż Estée Lauder

Jednym z hitów w kolekcji kosmetyków do makijażu jest niewątpliwie przeznaczony do cery tłustej i normalnej, doskonale kryjący podkład Estée Lauder Double Wear oraz jego nieco lżejsza wersja Light. Seria obejmuje także korektory, szminki do ust, tusze do rzęs, cienie do powiek i wiele innych kosmetyków do makijażu. Ich uzupełnieniem są oczywiście lakiery do paznokci.

Słynne perfumy marki

W czasach, gdy za sprawą Maxa Factora makijaż dopiero zaczynał grać jakąkolwiek rolę w codzienności kobiet, a dla pozostałych marek kosmetycznych najważniejsza była pielęgnacja, Josephine Esther Mentzer postawiła na zapachy. Po dziś dzień perfumy Estée Lauder są ważnym elementem w portfolio produktów marki.

Estée Lauder – sklep internetowy czy stacjonarny?

Produkty znanej amerykańskiej marki można kupić zarówno online, jaki i stacjonarnie. W internecie warto szukać ich w znanych i sprawdzonych sklepach www. Jednym z nich jest niewątpliwie oficjalna strona brandu. Lubisz obejrzeć kosmetyki przed zakupem? Zajrzyj do jednej z ekskluzywnych perfumerii w swojej okolicy. W galeriach handlowych szukaj natomiast w Douglasie lub Sephorze.