Lee

Opublikowany Autor Beata
lee logo

Chyba nie ma na świecie kogoś, kto chociaż pobieżnie nie kojarzyłby kultowej marki Lee. Ciekawa jest historia jej powstania, gdyż wszystko zaczęło się tak naprawdę od odzieży dla robotników. W roku 1889 Henry David Lee zauważył, że robotnicy potrzebują lepszych i bardziej wytrzymałych ubrań. Postanowił znaleźć na to sposób. Zdecydował więc na rozpoczęcie produkcji odzieży robotniczej. Jego pierwszymi produktami stały się ogrodniczki jeansowe, które zdobyły uznanie wśród farmerów oraz mechaników samochodowych. Z czasem przeniknęły również od mody codziennej. Lee postanowił więc poszerzyć swoją ofertę i zaprojektował pierwszą w historii kurtkę jeansową, która bardzo szybko stała się prawdziwym hitem. Sukces tego pomysłu przerodził się w dalszą produkcję odzieży jeansowej.

You shine in your spring style. #springlook #colorful

A photo posted by Lee Jeans (@leejeans) on

Obecnie Lee to kultowa i dobrze znana marka, która oferuje nam wszelkie możliwe ubrania jeansowe i nie tylko. Znajdziemy tutaj również odzież wykonaną z innych materiałów, a także i dodatki jak buty, zegarki oraz torebki.

Lee jeans

lee odzież
Odzież Lee / Zalando.pl

W ofercie marki znajdziemy wszystkie najbardziej popularne fasony jeansów dla kobiet i mężczyzn. Nie zabraknie tutaj więc standardowych fasonów o prostych nogawkach, a także tych luźniejszych jak bootcut (model Joliet i Anetta). Bardzo popularne wśród kobiet są także dopasowane, wąskie modele o nazwie Scarlett lub Skyler o podwyższonym stanie. Dla mężczyzn zaś najbardziej popularne modele to Daren, Brooklyn Straight oraz Luke, które różnią się szerokością nogawki.

Oprócz tego kobiety doceniają bardzo szeroką ofertę sukienek jeansowych w wielu ciekawych krojach. Najbardziej lubianym modelem jest sukienka BIB, która fasonem przypomina ogrodniczki.

W propozycjach marki nie mogło zabraknąć oczywiście kurtek oraz koszul jeansowych zarówno damskich, jak i męskich. Wiosną przybierają one lekką formę i jaśniejsze kolory. Obecnie najmodniejszy model to ten w kolorze białym. Damskie modele świetnie dopasowują się do sylwetki i ładnie podkreślają talię. Modele męskie występują w ciemniejszych kolorach, są bardzo komfortowe i uszyte z miękkiego denimu.

Lee jeans sklep

Na terenie naszego kraju znajduje się naprawdę wiele oficjalnych sklepów tej marki. Znajdują się one w większych miastach i galeriach handlowych. Ponadto możemy też kupić odzież tej marki na stronie internetowej lee.pl albo poszukać jej produktów w innych popularnych sklepach internetowych.