Nike

Opublikowany Autor Paulina
Nike

Buty Nike – to od nich zaczęła się cała historia

Założyciele marki Nike początkowo wcale nie mieli zamiaru projektować butów. Bill Bowerman oraz Philip Knight w 1964 roku założyli firmę o nazwie “Blue Ribbon Sports”. Chcieli jedynie sprowadzać i dystrybuować japońskie obuwie dla biegaczy Onitsuka Tiger. Dopiero dwa lata później postanowili zaprojektować swój pierwszy model butów. W pięć lat później zapomnieli o japońskim obuwiu i skupili się na własnej produkcji. Ich marka o nazwie Swoosh w 1971 roku zaproponowała pierwszy model dla piłkarzy. Zarówno on, jak i kolejna linia butów otrzymały imię greckiej bogini “Nike“. W kilka lat później na imię boginii zwycięstwa zmieniono też nazwę firmy.

Nike

Sekrety sukcesów

Marka stworzona przez Bowermana i Khnighta jest nie tylko pionierem w zakresie wykorzystywania nowych technologii w obuwiu sportowym. Jako pierwsza tworzyła kampanie reklamowe z udziałem znanych sportowców, m.in. Michaela Jordana. Przemyślana strategia reklamowa i doskonała jakość butów Nike sprawiły, że marka jest znana na całym świecie. Od ponad dekady jej zyski ze sprzedaży zagranicznej są wyższe niż ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Gdzie znaleźć sklep Nike?

Nike ma tak rozległą sieć sprzedaży, że bez problemu znajdziesz sklep marki w swojej okolicy. Jeśli Ci się to nie uda, zawsze możesz zajrzeć do sklepu online. Skorzystaj ze strony firmowej lub jednego z licznych miejsc w sieci oferujących buty Nike.

Lubisz wyprzedaże? Zajrzyj do jednego z punktów typu outlet. Oprócz małych sklepów w większych miastach znajdziesz też duże galerie handlowe. Możesz tu trafić na duże wyprzedaże przez cały rok, a rabaty sięgają nawet -70%!

Nike Air Max damskie
Nike Air Max damskie

Najpopularniejsze buty sportowe

Do najpopularniejszych butów sportowych należy zaliczyć korki, buty do biegania damskie i trampki Nike, które uzupełniają codzienne stylizacje. Klienci najczęściej szukają modelu Air Max. Wykorzystano w nim jedno z pierwszych udoskonaleń technicznych, tj. poduszki powietrzne amortyzujące ruchy. Technologia i wygoda to nie wszystko. Buty sportowe są bardzo stylowe i nawet kolorystycznie dopasujesz je do każdego zestawu. Masz do wyboru klasyczną czerń oraz biel, ale też różnokolorowe modele. Możesz sięgnąć również po wielobarwne obuwie sportowe, które doskonale wpisuje się w najnowsze trendy.

Jak dobrać odzież sportową?

Odzież sportowa powinna być uszyta z oddychających materiałów. Musi odprowadzać zarówno ciepło, jak i wilgoć. Jak najmniejsza ilość szwów gwarantuje wygodę i brak obtarć podczas ćwiczeń. Musisz ją dobrać również do rodzaju sportu. Jednymi z najpopularniejszych ubrań sportowych są legginsy. Możesz w nich uprawiać większość dyscyplin sportowych.

Ubrania, które proponuje Nike łączą w sobie wszystkie najważniejsze cechy i mają jeszcze jedną zaletę: oryginalne wzornictwo. Dzięki temu połaczysz je w ciekawe zestawy, którymi zachwycisz nie tylko na siłowni czy fitnesie, lecz taże na co dzień.