TINA

Opublikowany Autor Katarzyna Żechowicz

TINA bags to ekskluzywne torebki z Toskanii projektowane przez Ilarię Macchi, która wyrobami ze skóry zajmuje się właściwie od zawsze. Torebki z charakterystycznym skorpionem, który jest jednocześnie logo marki wykonane są ręcznie przez włoskich rzemieślników w najsłynniejszym na Półwyspie Apenińskim regionie jeśli chodzi o tradycję wyrobów skórzanych. Region ten zwany “Comprensorio del Cuoio” rozciąga się pomiędzy Pizą a Florencją i jest istnym królestwem tradycyjnego rzemiosła i produktów “100% Made in Italy”.

TINA i kolory

Torebki Ilarii wyróżnia charakterystyczna, rzadko spotykana kolorystyka. Projektantka preferuje barwy mocne, soczyste, ale zawsze eleganckie. Wnętrze każdego produktu wykonane jest z jaskrawozielonej bawełny oraz opatrzone różową wszywką z nazwą marki. Ilaria bardzo długo zastanawiała się, jakie powinny być jej torebki, i dzięki licznym podróżom zrozumiała, że to co zachwyca ją w kobietach, to ich różnorodność. To właśnie dlatego w kolekcji projektantki znajduje się kilkanaście modeli, od kopertówek po duże torby do pracy, w wielu wariantach kolorystycznych. Jako, że jest to produkcja niszowa, istnieje możliwość realizacji indywidualnych i spersonalizowanych zamówień danego modelu w wybranym przez klientkę kolorze. Wtedy torebka jest naprawdę wyjątkowa i unikatowa!

Pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie

collage-Tina2

Miłość do wyrobów skórzanych została zaszczepiona Ilarii przez jej rodziców i babcię. Wszyscy zajmowali się produkcją obuwia i jak na toskańskich rzemieślników przystało, robili to z wielką pasją i uwagą. Podczas gdy oni modelowali damskie buty wysokiej jakości, mała Ilaria eksperymentowała z materiałami i wykrawała pierwsze formy z pozostałej skóry. To ojciec nauczył ją obsługi maszyn, a wytwarzany przez nie rytmiczny hałas, do dzisiaj jest jej ulubioną muzyką. Jako dorosła kobieta, zdobyte umiejętności i przywiązanie do jakości połączyła z wyczuciem szyku i dbałością o detale, a wszystko to pod postacią wyjątkowych torebek Tina.

TINA – gdzie kupić?

foto3-2

Ekskluzywne torebki Tina dostępne są w niewielu miejscach na świecie: między innymi w autorskim butiku pewnej włoskiej stylistki we Florencji oraz… w polskim sklepie Shop My Mood (www.shopmymood.com)! Założycielka tego internetowego konceptu jest absolwentką Wydziału Mody Uniwersytetu Bolońskiego, więc o modzie z Italii wie naprawdę sporo. Mieszkając przez kilka lat we Włoszech, nawiązała kontakt z lokalnymi rzemieślnikami i projektantami, a po powrocie do kraju postanowiła pokazać ich oryginalne produkty polskiej klienteli. Co sezon w sklepie przybywa nowych wzorów i kolorów, więc warto być na bieżąco, szczególnie że torebki Tina to nie tylko przedmiot. To tradycja, duch Toskanii i uśmiech Ilarii w jednym.