Kategorie Moda

Marki odzieżowe w Polsce: tych sklepów już nie znajdziesz

Opublikowany Autor Klaudia
Burberry

Marki odzieżowe w Polsce: tych sklepów już nie znajdziesz

Marki odzieżowe w Polsce pojawiają się i znikają. Wiele popularnych i lubianych zagranicznych firm znika przede wszystkim ze względu na wysokie ceny, które są niedopasowane do polskiego rynku. Dotyczy to zarówno odzieży damskiej, męskiej czy dziecięcej, ale dotyka także marki sportowe w Polsce. Wybraliśmy dla Was cztery nasze ulubione marki odzieżowe w Polsce, których niestety już nie zobaczymy w centrach handlowych czy butikach.

1. Burberry

Marki odzieżowe w Polsce zaczęły dość szybko znikać w ostatnim czasie. Tak stało się z ekskluzywną marką Burrbery, która opuściła nasz rynek pod koniec wakacji 2016. I chociaż sławna kratka burberry miała rzesze zwolenników, to marka na terenie naszego kraju borykała się z ponad trzykrotnym spadkiem sprzedaży, co ostatecznie wpłynęło na decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku.

2. River Island

Brytyjska marka River Island cechowała się bardziej elegancką stylistyką swoich kolekcji, która dobrze oddawała angielski styl. Niestety sklepy stacjonarne zostaną zamknięte w najbliższym czasie. Marki modowe w Polsce takie jak River Island, oferujące dosyć wysokie jak na nasze realia ceny często nie przynoszą oczekiwanych zysków, ze względu na brak stałych klientek i ceny niedopasowane do polskiego rynku.

https://www.instagram.com/p/BLQxgkWhVw3

3. GAP

GAP to jedna z największych amerykańskich marek, która charakteryzuje się wyróżniającym się, miejskim stylem. Proste kroje, neutralne kolory i ponadczasowe fasony sprawiają, że marka od ponad 50 lat zachwyca kobiety i mężczyzn na całym świecie. Firma wycofała się z polskiego rynku pod koniec 2015 roku, ponieważ firma zarządzająca marką na terenie Polski – Ultimate Fashion Sp postanowiła wycofać się z rynku modowego w naszym kraju.

4. Nine West

Nine West to przede wszystkim nietuzinkowe obuwie damskie oraz akcesoria i dodatki dla kobiet. Firma osiągnęła ogromny sukces globalny, a jej sklepy stacjonarne dostępne są w ponad 70 krajach na całym świecie. Ta amerykańska marka odzieżowa z ponad 30 letnią tradycją miała do 2013 roku ponad 14 sklepów w Polsce. Niezadowalające wyniki sprzedażowe sprawiły, że firma wycofała się z całej Europy Wschodniej i części krajów Europy Centralnej.

Wkrótce zniknie również Marks and Spencer Polska >>>>

Marki odzieżowe w Polsce: Nine West (fot. zalando)
Marki odzieżowe w Polsce: Nine West (fot. zalando)

Marki odzieżowe w Polsce: gdzie kupić?

Marki odzieżowe w Polsce, które znikają ze sklepów stacjonarnych wciąż możemy kupować w internecie. Wiele z tych firm posiada swój własny sklep internetowy, jednak zniknięcie z rynku polskiego oznacza także brak wsparcia dla języka polskiego w sklepie internetowym. Jeżeli znamy chociaż podstawy języka angielskiego, to zakupy w oficjalnym sklepie nie powinny jednak stanowić problemu. Wysyłka do naszego kraju także nie jest bardzo droga. Możemy jednak zapoznać się z ofertami platform zakupowych, takich jak np. Zalando i bez żadnych trudności kupić marki odzieżowe w Polsce.

Zobacz też nowości z naszego sklepu: