Kategorie Moda

Markowe torebki – jakie wybrać i jak kupować, by nie dać się oszukać?

Opublikowany Autor Klaudia
Markowe torebki (fot. pinterest.com: fashionsalade.com, classichermesfashion.tumblr.com)

Markowe torebki – kultowe modele

Markowe torebki to niemały wydatek, ale wiele modeli znanych firm staje się tak kultowymi projektami, że możemy nosić je niezależnie od zmieniających się trendów. Wśród nich na pierwszym miejscu warto wymienić torebki Chanel, na czele z modelem 2.55. Ta niewielka pikowana torebka doczekała się wielu następców zarówno w kolekcjach Chanel, jak i o wiele tańszych zamienników. Kolejno na uwagę zasługują Hermes torebki: Birkin, Kelly – pojemne, wygodne i bardzo praktyczne. Nie można również zapomnieć o ulubionej torebce Jackie Kennedy od Gucci, którą nazwano na cześć pierwszej damy. Również torebki Prada, Valentino czy Burberry doczekały się swoich zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez ponadczasowej i eleganckiej torebki ulubionej marki.

Markowe torebki od lewej: Chanel 2.55, Hermes Kelly, Gucci Jackie (fot. pinterest.com/polyvore.com, World's Best, Town & Country Magazine)
Markowe torebki od lewej: Chanel 2.55, Hermes Kelly, Gucci Jackie (fot. pinterest.com: polyvore.com, World’s Best, Town & Country Magazine)


Zobacz również najpiękniejsze torebki skórzane >>>

Markowe torebki – jak kupować?

Markowe torebki to jednak nie mały wydatek, często rzędu kilku tysięcy złotych. Na rynku jednak łatwo o podróbkę. Jednak, jeżeli nie chcemy dać się oszukać, powinnyśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Kiedy widzimy markowe torebki w bardzo niskich cenach od razu powinna zapalić nam się czerwona lampka ostrzegawcza. Przeceny rzędu 70-80% niemal nie występują u tak znanych marek, które rzetelnie wyceniają swoje projekty oraz zastosowane materiały oraz produkcję, przez co nie są w stanie zejść zbyt wiele z ceny. Wszystkie tanie modele są raczej podróbkami. Torebki markowe powinnyśmy kupować w zaufanych sklepach, aby uniknąć zakupu np. kradzionego towaru. Każda torebka znanego projektanta jest również odpowiednio zabezpieczona. Więcej dowiecie się z filmu poniżej:


Torebki gwiazd

Markowe torebki gwiazd to niewątpliwie coś co warto podpatrywać, jeżeli szukamy modnej torebki. Blogerki, fashionistki i celebrytki są zwykle na bieżąco z najciekawszymi modowymi nowościami i nierzadko doskonale dopasowują torebkę do swoich stylizacji. Na przykład Małgorzata Socha często widziana jest z torebką Yves Saint Laurent a Agnieszka Szulim nosi kultową Chanel 2.55. Nowe trendy jednak wyznaczają przede wszystkim bloggerki modowe, a wśród nich najbardziej znane Maffashion czy Jessica Mercesdes. Tę drugą można było ostatnio zobaczyć z pojemnym i praktycznym modelem Chanel.

https://www.instagram.com/p/BTgHpuqhYK2