Kategorie Moda

Na której ręce nosi się zegarek?

Opublikowany Autor Beata
na której ręce nosi się zegarek

Zegarek – funkcjonalne uzupełnienie stylizacji

Zegarki, zarówno męskie, jak i damskie, od pewnego czasu stały się hitem wśród dodatków uzupełniających strój. Wiele osób zastanawia się jednak, na której ręce nosi się zegarek. Już dawno przyjęło się, że zegarek klasycznie nosimy na ręce, której mniej używamy, na przykład, jeśli jesteśmy praworęczni, to zegarek nosimy na lewym nadgarstku. Dlaczego? Przede wszystkim z praktycznych względów. Zegarek umiejscowiony na ręku, którą ciągle się posługujesz mógłby utrudniać wykonywanie wielu czynności i przy okazji byłby bardziej narażony na zniszczenie. Niemniej jednak to, na której ręce nosi się zegarek, jest też sprawą indywidualną. Aby zegarek wyglądał dobrze musi być też dopasowany do stylizacji i rozmiaru ręki. Oto kilka ciekawych modeli zegarków, na które warto zwrócić uwagę:

Zegarek damski

Skoro już wiesz, na której ręce nosi się zegarek, to teraz pora, abyś wybrała dla siebie odpowiedni model. Podczas zakupu zegarka odpowiedz sobie na pytanie, jaki właściwie jest twój styl. Czy jest on klasyczny, elegancki czy raczej bardziej na luzie i sportowy? Obecnie najmodniejsze są zegarki łączące w sobie trzy kruszce – srebro, złoto i jakiś inny, dowolny materiał. Bardzo ciekawą propozycją są też zegarki z wzorzystymi paskami lub wzorzystymi tarczami. Wielkość zegarka zależy właściwie od twoich upodobań, ale pamiętaj, że duża tarcza nie będzie dobrze wyglądać, jeśli masz drobne dłonie i szczupłe ręce. Przed zakupem zegarka postaraj się go najpierw przymierzyć.

na której ręce nosi się zegarek damskie
Na której ręce nosi się zegarek – damskie / fot. mvmtwatches.com / Zalando.pl

Zegarki męskie

Wśród męskich zegarków panuje zdecydowanie bardziej stonowana kolorystyka. Jeśli szukasz idealnego zegarka dla siebie, to zastanów się, czy ma on być elegancki, na przykład do pracy w stylizacjach wyjściowych, czy raczej casualowy. Możesz zdecydować się na modele na metalowej lub skórzanej bransolecie. Zdecyduj też o wyglądzie tarczy: czy ma być ona klasyczna czy może elektroniczna a może dwa w jednym? Ostatnia opcja to gratka dla gadżeciarzy.

na której ręce nosi się zegarek męskie
Na której ręce nosi się zegarek – męskie / fot. worldwidewatchcompany.com / Zalando.pl

Zegarek sportowy

Uprawiasz sport? Fitness albo biegasz? Jeśli tak, to z pewnością przyda ci się zegarek do biegania, który pokazuje przebiegniętą ilość kilometrów oraz mierzy puls. Taki sportowy zegarek sprawdzi się nie tylko dla zawodowych sportowców, ale także i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami. Ponadto, jeśli tutaj odniesiemy się do pytania “na której ręce nosi się zegarek“, to należy pamiętać, że wszelkie zegarki z pulsometrami nosimy na lewej ręce, aby dobrze mierzyć puls.

na której ręce nosi się zegarek sportowy
Na której ręce nosi się zegarek – sportowe / fot. Instagram (Garmin) / Zalando.pl

Czy wiesz już, na której ręce nosi się zegarek i czy masz już upatrzony model dla siebie? Jeśli nadal szukasz odpowiedniego, to zobacz jeszcze nasz poniższy przegląd najróżniejszych zegarków męskich i damskich: