Kategorie Lifestyle

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Opublikowany Autor KlaudiaDodaj komentarz
Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? (fot. pexels)

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Zazwyczaj noszony jest on na serdecznym palcu i taka tradycja przyjęła się niemal na całym świecie. Różnice zaczynają się pojawiać wtedy, gdy
zaczynamy się zastanawiać, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy. W tradycji zachodnioeuropejskiej przyjęto, że pierścionek zaręczynowy powinien być zakładany na lewą rękę, podobnie jak obrączka. Dlaczego? Ponieważ ręka ta znajduje się bliżej serca, co jest dodatkowym wyrazem głębokich uczuć partnerów. Z kolei w Polsce tradycyjnie nosimy pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym prawej dłoni.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? (fot. pexels)
Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? (fot. pexels)

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie

Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy w Polsce nosimy na prawej ręce, a więc na tej samej, na którą wkładana jest obrączka. Pozostaje wtedy pytanie, co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym? Zazwyczaj po ślubie pierścionek pozostaje na dłoni i jest noszony na tym samym palcu co obrączka. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań, ale nie jedyne. Niektóre kobiety postanawiają nosić na prawej ręce jedynie obrączkę, zaś pierścionek zaręczynowy przenieść na lewą dłoń. To bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, gdy pierścionek jest duży i bardzo efektowny – dzięki temu może być lepiej wyeksponowany. Mniej popularnym rozwiązaniem jest noszenie pierścionka zaręczynowego na prawej dłoni, ale na innym palcu niż serdeczny. W takim wypadku może być on pomylony z innym pierścionkiem, np. noszonym tylko do ozdoby.

Najładniejsze pierścionki zaręczynowe – jaki wybrać?

Tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego z brylantem sięga aż 1477 roku, kiedy to Arcyksiążę Maksymilian I Habsburg podarował go Marii Burgundzkiej. I dzisiaj takie pierścionki są jednymi z najpopularniejszych, jednak to nie jedyne rozwiązanie. Wiele zależy bowiem od budżetu, jaki możemy przeznaczyć na pierścionek. Drugą rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest oczywiście gust naszej wybranki. Najpopularniejsze są pierścionki ze złota – zarówno żółtego jak i białego. Jednak popularnością cieszy się też srebro, które jest znacznie tańsze, a nie mniej efektowne. Pamiętajmy, że wybierając pierścionek zaręczynowy należy przede wszystkim pamiętać o tym, że ma on być symbolem łączącego nas uczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *