Kategorie Moda

Naszywki na ubrania – prosty sposób, by ożywić odzież

Opublikowany Autor Klaudia
Naszywki na ubrania (fot. stradivarius)

Naszywki na ubrania: rodzaje i gdzie kupić

Naszywki na ubrania dzielimy na kilka podstawowych rodzajów. Najpopularniejsze są naszywki haftowane komputerowo według wcześniej opracowanego wzoru. Inną techniką przygotowywania naszywki jest także drukowanie na kawałku filcu lub podkładzie haftowanym. Mniej popularne są ozdoby wykonywane na materiale typu drelich przy pomocy specjalnej folii odblaskowej. Wśród wzorów królują naszywki militarne, wojskowe i rockowe. Ozdabianie naszywkami ubrań odbywa się w podobny sposób, dlatego wybierając ozdobny detal powinnaś kierować się swoim gustem. Innymi sposobami na ozdobienie odzież mogą być hafty, jednak wymagają one sporych zdolności. Możesz również zdecydować się na przypinki, którymi będziesz ozdabiać kurtki, bluzki czy spodnie jedynie tymczasowo. Polecamy to rozwiązanie, zwłaszcza jeśli lubisz mieć bazową odzież, którą możesz modyfikować.

Naszywki na ubrania Tuesday Bassen
Naszywki na ubrania Tuesday Bassen

Naszywki i przypinki bez trudu znajdziesz w sklepach internetowych oraz np. na Allegro. Można je także czasem znaleźć w takich sklepach jak Stradivariuss czy Tuesday Bassen.

Naszywki na ubrania w kolekcjach

W popularnych sieciówkach znajdziemy ubrania i dodatki ozdobione naszywkami i haftami w wielu nowych kolekcjach. To pokazuje, że trend przybiera na coraz większej sile. Naszywki na kurtki czy spodnie są dodawane do odzieży w kolekcjach Stradivariussa czy Zary. Hafty są z kolei bardzo popularne np. w Desigual czy kolekcjach inspirowanych folkiem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś swoje ulubione ubrania, które straciły już dawny czar sama ozdobiła odpowiednimi naszywkami. Do tego wystarczy Ci jedynie:

  • odzież, którą chcesz ozdobić
  • wybrane naszywki
  • klej do naszywek
  • deska do prasowania i żelazko
  • taśma klejąca i nożyczki


Naszywki na dodatki i akcesoria

Bardzo modne staje się również ozdabianie dodatków i akcesoriów kolorowymi naszywkami. W łatwy sposób można przerobić ulubioną torbę lub buty, nadając im zupełnie nowego charakteru. Tak ozdobione buty znajdziemy np. w Zarze. W sklepach internetowych z rękodziełem torby i obuwie z naszywkami również zyskuje coraz większą popularność. Jeżeli nie jesteście przekonane do haftów i naszywek, możecie zawsze wypróbować przypinki. Na te ostatnie jednak warto uważać, ponieważ mogą zrobić brzydkie ślady na skórzanych akcesoriach. Naszywki na ubrania to jeden z naszych ulubionych sposobów ozdabiania ubrań, a jak Wam się podoba?

Get ready for the beach #patches #sandals Ref 5601/101

A photo posted by ZARA Official (@zara) on



Zobacz także, jak farbować buty >>>