Kategorie Lifestyle

Prezent na chrzest – co kupić na chrzciny?

Opublikowany Autor Klaudia2 komentarze
Prezent na chrzest (fot. pixabay)

Prezent na chrzest – pamiątkowo czy praktycznie?

Jaki prezent na chrzest wybrać? Postaramy się trafnie podpowiedzieć! Chrzest to wyjątkowy dzień zarówno dla rodziców, jak i dużej części rodziny, a na pewno dla rodziców chrzestnych. Jednak nie tylko oni stają często przed dylematem, co kupić na chrzciny maluchowi. Prezent na chrzest może z jednej strony mieć jedynie symboliczne, pamiątkowe znaczenie lub być praktyczną rzeczą, która przyda się młodym rodzicom. Pamiątki z chrztu świętego to najczęściej łańcuszki czy medaliki, ale doskonałą pamiątką chrztu świętego może być nawet karta. Często o wiele bardziej liczy się gest i pamięć niż wartość prezentu. W kartki na chrzest często wkładane są także pieniądze – to dobra opcja, jeżeli chcemy, by rodzice mogli kupić dziecku coś, co faktycznie jest im na tę chwilę potrzebne.

Klasyczne lub oryginalne zawieszki i naszyjniki na prezent dla dziecka (fot. Apart)
Klasyczne lub oryginalne zawieszki i naszyjniki na prezent dla dziecka (fot. Apart)

Prezent na chrzciny dla chłopca

Jako prezent na chrzest dla chłopca możemy wybrać np. grawerowane srebrne lub złote przedmioty pamiątkowe. Może to być komplet malutkich sztućców dla dziecka, skarbonka w kształcie lokomotywy lub samochodu lub po prostu pamiątkowa tabliczka. Bardzo ciekawym prezentem może być także ozdobne pudełeczko na pierwszy ząbek lub album pamiątkowy – dla chłopców najczęściej są w niebieskim kolorze, ale takie same przedmioty możemy kupić również dziewczynce.

Prezent na chrzciny dla dziewczynki

Prezent na chrzest dla dziewczynki jest zazwyczaj bardziej słodki i uroczy niż te proponowane dla chłopców. Wśród tych najciekawszych możemy znaleźć piękne, ozdobny ramki na zdjęcia czy srebrne karuzele z pozytywką. Na każdym przedmiocie wykonanym z kruszcu można wykonać pamiątkowy grawer, dzięki czemu przedmiot zyska indywidualny charakter. Warte uwagi są także figurki aniołków, które będą „strzegły” małej dziewczynki.

Wybierając prezent dla chrzest, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę, że adresatem prezentu jest maluszek, najczęściej niemowlę, ale chrzest ma także dla wielu rodzin znaczenie symboliczne, więc prezent powinien być stosowny do okazji. Jeżeli wciąż mamy wątpliwości, jaki prezent na chrzest wybrać, może warto zapytać rodziców dziecka?

2 odpowiedzi na Prezent na chrzest – co kupić na chrzciny?

  1. Sorki, ale nie do końca mogę się zgodzić na to co napisała Agata. Nie wypada dać prezent drobiazg, gdy było się zaproszonym całą rodziną. Daje się tak, aby przynajmniej zwróciły się koszty. Jeśli więc zaproszono np. 3 osoby dorosłe to +/- wypada takie absolutne minimum 150 zł x 3 = 450 zł. A jak ktoś jest dziadkiem potomka, to wiadomo – tutaj zawsze jest najhojniej. Znajomi z Włoch jak przyjechali, to zafundowali dla dziecka typu igenesis. Rodzice i dziecko dostali całą książeczkę z wynikami, to był przyznam hit na uroczystości. Każdy czytał i czytał. A tam wyraźnie napisane, że wg genów po potomkach spokojnie może jesć…, a unikać…. Ma predyspozycje do nadwagi, nadciśnienia (faktycznie tak było po str. mamy). Jakie wit. minerały, tłuszcze, organizm spokojnie wchłania a jakie nie. Kopalnia wiedzy. Takie badania genetyczne mogą trochę zamącić w głowie, bo może wyjść, że np. mleko tak reklamowane w TV nie jest dla ich dziecka, bo np. organizm nie wchłania loktozy. I takie tam. Generalnie samamu trzeba poczytać. Polecamy ku pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *