Kategorie Lifestyle

Prezenty pod choinkę: pomysły i inspiracje

Opublikowany Autor KlaudiaDodaj komentarz
Prezenty pod choinkę: pomysły i inspiracje (fot. pixabay)

Prezenty pod choinkę

Prezenty pod choinkę to nie łatwy wybór. Przed dylematem, co kupić najbliższym stajemy co roku i nigdy nie jest łatwiej. Zależy nam przecież na tym, by ciekawe prezenty pod choinkę trafiły w gusta obdarowanych – były użyteczne, piękne i idealnie pasowały do osoby, dla której zostały przygotowane. Pomysły na prezenty pod choinkę przychodzą czasami same, ale częściej warto poszukać inspiracji w internecie, zwłaszcza jeśli nie chcemy nawet dyskretnie zapytać o to, co dana osoba chciałaby dostać. Zobaczcie nasze propozycje na prezenty pod choinkę, a może znajdziecie coś dla najbliższych?

Prezenty pod choinkę dla chłopaka

Często słyszy się opinię, że bardzo ciężko jest dobrać prezent dla chłopaka. Kobiety częściej cieszą się z pięknym drobiazgów, z kolei panowie lubią bardziej praktycznie podejście. Wiele również zależy od kwoty, jaką chcesz wydać. Ale pamiętaj, że nie liczy się tak na prawdę kwota jaką wydasz, a ile serca włożysz w wyszukanie lub przygotowanie prezentu. Wielu mężczyzn ucieszy się z elektronicznych gadżetów – smartwatcha, głośników bezprzewodowych, odtwarzacza płyt winylowych – na pewno znajdziesz coś co trafia w jego gust. Ciekawym pomysłem będzie też zegarek, koszula czy ciepły sweter (niekoniecznie w świąteczne wzory). Chłopak może też ucieszyć się z dobrej książki, płyty lub filmu, a miłośnik gier z pewnością doceni nową grę (upewnij się tylko, że kupujesz tytuł na odpowiednią konsolę lub PC)

Prezenty pod choinkę dla chłopaka (fot. zalando)
Prezenty pod choinkę dla chłopaka (fot. zalando)

Prezenty pod choinkę dla rodziców

Prezenty pod choinkę zawsze cieszą rodziców, niezależnie od tego, co wybierzemy. Jednak to, co sprawia im największą radość to własnoręczne prezenty na boże narodzenie. Może to być np. ozdobna bombka wykonana prostą metodą decoupage lub ramka czy album ze zdjęciami. Dobrym pomysłem są także praktyczne rzeczy do domu, których często nie kupują, bo „zawsze jest inny wydatek”. Może to być elegancka narzuta, ciepły koc, ekspres do kawy. Jeżeli rodzice są w młodym wieku, z pewnością ucieszy ich także bilet na wspólne wyjście lub kolację.

Prezenty pod choinkę dla dzieci

Boże narodzenie i prezenty to dla dzieci wielkie wydarzenie. Często zależy im na pięknych, kolorowych prezentach, które mogą dotknąć, dlatego kiepskim pomysłem jest dawać maluchowi pieniądze (by rodzice kupili „coś odpowiedniego”). Stawiajmy raczej na zabawki i gry edukacyjne. Mogą to być drobiazgi, które pobudzają u dziecka wyobraźnię. Dobrze jest wybrać coś, co rozwija w maluchu pasję – książkę, zestaw do rysowania, klocki, buty sportowe itp. Maluszkom można również sprezentować ubranka, ciepłe kocyki czy śliczne piżamki.

Prezenty pod choinkę dla dzieci (fot. zalando)
Prezenty pod choinkę dla dzieci (fot. zalando)

Warto rozważyć kupno prezentów jak najwcześniej, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, kiedy po sklepach krzątają się tłumy również szukające idealnego prezentu. Jeżeli zamawiamy prezenty pod choinkę ze sklepu internetowego, warto wziąć pod uwagę to, że ta forma zakupów staje się coraz popularniejsza i zarówno poczta państwowa, jak i prywatni przewoźnicy są bardzo odciążeni w tym okresie. Coraz większą popularnością cieszą się również prezenty zapewniające wrażenia. Bilety do kina, na widowisko, voucher do SPA czy restauracji – może być doskonałym prezentem, który na długo pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *