Kategorie Moda

Przezroczysta torebka: jak nosić najmodniejszy dodatek 2018 roku?

Opublikowany Autor Klaudia
Przezroczysta torebka: jak nosić (kolaż redakcja, instagram.com/chiaraferragni, sanrense.com, etsy.com)

Przezroczysta torebka – hit z wybiegów

Przezroczyste torebki podbiły tegoroczne wybiegi! To zdecydowanie jeden z najmodniejszych dodatków w tym sezonie, co może niektórych mocno zaskoczyć. Przezroczysta torebka może mieć każdy rozmiar – od małej, eleganckiej kopertówki, aż po pojemny, praktyczny shopper. Jest niezwykła, ponieważ sama w sobie nie rzuca się w oczy, ale za to eksponuje zawartość. Zdecydowanie nie jest to propozycja dla tych z nas, które nie potrafią utrzymać porządku w torebce. Jeżeli jednak lubimy otaczać się ładnymi rzeczami i nie boimy się ich pokazywać – taka torebka może być wspaniałym dodatkiem do stylizacji na niemal każdą okazję. Możemy umieścić w niej portfel, niewielką kosmetyczkę czy szminkę w pięknym opakowaniu – wszystko to razem będzie stanowić formę dekoracji, która uzupełni nasz outfit.

Przezroczysta torebka - hit z wybiegów (kolaż redakcja, materiały http://media3.popsugar-assets.com, http://eslamoda.com)
Przezroczysta torebka – hit z wybiegów (kolaż redakcja, materiały media3.popsugar-assets.com, eslamoda.com)

Przezroczysta torebka – jak nosić

Do czego pasuje transparentna torebka? Sprawdzi się niemal przy każdej okazji, w zależności od modelu i fasonu jaki wybierzemy. Do wieczorowej czy imprezowej kreacji świetnie będzie pasować przezroczysta kopertówka. Malutką torebkę nosimy w dłoni, nawet jeśli będzie miała łańcuszek czy pasek. To bardzo gustowny i niezwykle elegancki dodatek, który w tym sezonie mogliśmy obejrzeć chociażby na pokazie domu mody Armani. Z kolei większe modele będą doskonałym uzupełnieniem codziennych stylizacji. Ciekawie uzupełnią industrialne i cyberpunkowe stylizacje, ale również będą dobrze wyglądać z bardziej klasycznym outfitem. Warto jednak uważać, by nie przesadzić z ilością sztucznych materiałów w naszej stylizacji – plastikowa torebka to odważna propozycja i lepiej w jej przypadku sprawdzą się klasyczne fasony oraz naturalne tkaniny, które będą nieco łagodzić jej chłodny, nowoczesny wygląd. Innymi zasadami oczywiście kierujemy się tworząc bardziej stylizowany outfit, np. inspirowany cyberpunkiem, w którym sztuczne materiały są o wiele powszechniejsze.

The blue period #GiorgioArmaniPrivé SS18 Collection #pfw Credits: @alfredo_piola

A post shared by Giorgio Armani (@giorgioarmani) on

Torebka przezroczysta w dużej mierze pozawala sprawić, że to właśnie zawartość będzie grała główną rolę, dlatego sama w sobie nie będzie tak przyciągać wzroku. Warto wspomnieć, że tego typu torebki dostępne są także w różnych kolorach, dzięki czemu mogą stać się jeszcze lepszym uzupełnieniem naszej stylizacji. Przezroczysty plastik w intensywnym kolorze będzie bardziej rzucał się w oczy, dzięki czemu nie potrzebujemy, by zawartość torebki dodatkowo przyciągała wzrok. Także inne dodatki w takim wypadku powinny być raczej minimalistyczne.