Kategorie Moda

Sukienka w paski

Opublikowany Autor Beata
sukienka w paski

Sukienka w paski – czy każda z nas może ją nosić?

Paski to ponadczasowo modny wzór, który pojawia się na liście trendów w niemal każdym sezonie. Króluje szczególnie latem, kiedy to przydaje nam się do stworzenia marynistycznych stylizacji. Jednak wiele kobiet obawia się tego wzoru, gdyż istnieje utarte przekonanie, że paski pogrubiają. Czy więc jednak sukienka w paski to dobry wybór dla każdej kobiety?

Jak wybrać idealną sukienkę w paski

Nasza odpowiedź na powyższe pytanie to: Tak, każda z nas może nosić sukienki w paski! Trzeba jednak umieć wybrać odpowiedni rodzaj pasków, których jest dosyć sporo. Wzór ten potrafi doskonale modelować sylwetkę, więc warto wybrać ten odpowiedni typ. Jeśli chcesz optycznie wydłużyć sylwetkę i wydawać się wyższa, to zdecyduj się sukienkę w pionowe paski, która nie tylko uczyni Cię wyższą, ale jeszcze i wyszczupli. Pionowe oraz asymetryczne paski będą też doskonałym wyborem dla kobiet o nieco większych rozmiarach. Jeśli wolisz poprzeczne pasy, to aby nie pogrubić sylwetki wybieraj grube paski, gdyż cienkie sprawiają, że wygląda się grubo. Na cienkie poziome paski mogą sobie pozwolić tylko kobiety o szczupłej sylwetce.

Sukienka w paski dla puszystych

Masz rozmiar plus size? Nie martw się, bo też możesz nosić sukienki w paski! Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz fason oraz rodzaj pasków. Jak już wcześniej wspomnieliśmy – pionowe paski wyszczuplają, dlatego to właśnie ten rodzaj będzie dla Ciebie idealny. Możesz też wybrać paski asymetryczne, które odwracają uwagę od niedoskonałości. Oprócz tego ważny jest także fason. Decyduj się raczej na rozkloszowane pasiaste sukienki. Obcisłe modele będą na Tobie źle wyglądać.

sukienka w paski dla puszystych
Sukienka w paski dla puszystych / fot. Zalando.pl

Sukienka w paski – najładniejsze stylizacje

Poniżej znajdziesz jeszcze parę stylizacyjnych inspiracji, które pomogą Ci stworzyć idealne zestawienie z sukienką w paski.
Czy pozbyłaś się przekonania, że sukienka w paski nie nadaje się dla Ciebie? Jeśli tak, to nie obawiaj się i ruszaj na zakupy. Przepiękne sukienki w paski czekają, by stać się częścią Twojej garderoby!