Kategorie Moda

Sukienka z białym kołnierzykiem – jak ją nosić

Opublikowany Autor Beata
sukienka z białym kołnierzykiem

Sukienka z białym kołnierzykiem – sposób na stylizację z klasą

Jesteś fanką eleganckich stylizacji, ale lubisz czasem założyć coś niekonwencjonalnego? Jeśli tak, to sukienka z białym kołnierzykiem to coś wprost stworzonego dla Ciebie. Skąd się wzięła moda na kołnierzyk? Nawiązuje ona do stylu vintage i do strojów pensjonarek. Nie bez powodu taki model sukienki nazywany jest więc “pensjonarką”. Niekiedy sprawia to więc, że postrzegamy sukienki z kołnierzykiem jako zbyt grzeczne i odpowiednie tylko dla szarych myszek. Takie myślenie to kategoryczny błąd! Wielu stylistów i fashionistek udowodniło, że sukienkę z kołnierzykiem można nosić na wiele, niekoniecznie ugrzecznionych, sposobów. Może ona wyglądać seksowne i z gustem zarazem, a co za tym idzie – wykorzystasz ją na wiele okazji, nawet tych bardzo oficjalnych, gdzie obowiązuje ścisły dress code.

Najbardziej popularnymi modelami są czarna sukienka z białym kołnierzykiem albo szara sukienka z białym kołnierzykiem. Jednak można również znaleźć modele w innych ciekawych kolorach, a nawet wzorach. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na stylizacje z takimi sukienkami:

Stylizacje z sukienką z białym kołnierzykiem

Jak widać na poniższych zdjęciach sukienka z białym kołnierzykiem może pomóc nam w stworzeniu wyrazistego zestawienia w rockowym stylu. Wystarczy zestawić ze skórzaną kurtka oraz z masywnymi botkami. Jeśli wybierzesz model w grochy, to w kilka chwil otrzymasz stylizacje vintage, zaś poprzez dodanie do niej kapelusza stylizacja zmieni się w modne od wielu sezonów boho!

Według nas sukienka z białym kołnierzykiem wygląda ekstra!

Najciekawsze modele sukienek z kołnierzykiem

Oprócz stylizacji postanowiliśmy znaleźć też dla Was kilka najciekawszych modeli sukienek z kołnierzykiem. Oczywiście nie każda z nas od razu polubi ten trend, ponieważ faktycznie jest on dość wymagający. Jednak warto spróbować. Małym trikiem, jaki możesz wykonać zanim zakupisz taki model sukienki, jest założenie pod zwykłą sukienkę białej koszuli. Kołnierzyk oczywiście wyjmij na zewnątrz i sprawdź, czy w takim stroju czujesz się dobrze. Jeśli tak, to sukienka z białym kołnierzykiem będzie dla Ciebie idealna!

sukienka z białym kołnierzykiem
Sukienka z białym kołnierzykiem / Zalando.pl